Yenilikçi kahve markası De la Pau Coffee’ye, “Yılın Nitelikli Kahve Markası Ödülü”

Yenilikçi kahve markası De la Pau Coffee’ye, “Yılın Nitelikli Kahve Markası Ödülü”

Türk kahve kültürüne yeni bir soluk getiren De la Pau Coffee markası, yeni nesil iş ve ekonomi dergisi STRONG BOSSES tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri’nde Yılın Nitelikli Kahve Markası Ödülü’ne layık bulundu

De la Pau Coffee Co. Kurucu Ortağı ve CEO ‘su Serap Akçay: “Kahvenin doğru koşullarda doğru şekilde üretilmesi için uzun zaman araştırmalar yapıp yatırımlar yaptık. Kalıcı olmak istiyoruz. Değişen tüketim alışkanlıkları ile birlikte gelişen kahve pazarında toptan ve perakende alanlarda değerli bir marka olma yolunda ilerliyoruz” dedi.

İstanbul Rekabetin yoğun olduğu kahve sektöründe kalite yaklaşımı ve başarı odağı ile öne çıkan De la Pau Coffee, 4. Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödüllerinde Yılın Nitelikli Kahve Markası” ödülüne layık görüldü.

Türkiye kahve sektörüne yeni bir soluk getiren De la Pau Coffee markası, yeni nesil iş ve ekonomi dergisi STRONG BOSSES tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon ve Başarı Ödülleri’nde ‘’Yılın Nitelikli Kahve Markası’’ ödülü aldı.

İş dünyasının yıldızlar geçidi olarak nitelenen ödül töreninde markanın ödülünü De la Pau Coffee Co. Kurucu Ortağı ve CEO’su Serap Akçay aldı.

Kahve severlere kaliteli bir kahve deneyimi ve keyifli bir ekosistem vadeden marka, aldığı son ödülle sektördeki çıkışını sürdürdü.

Türkiye Kahve Pazarında iddialı bir ilerleyişimiz var’’

De la Pau Coffee Co. Kurucu Ortağı ve CEO’su Serap Akçay ödüle ilişkin yaptığı açıklamada, yoğun emek ve gayretlerinin ödüllendirilmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

20 yıldır iş hayatında aktif olarak çalıştığını ve tam bir kahve tutkunu olduğunu belirten Akçay, dünyada sürekli artan kahve pazarına nitelikli bir marka yaratarak değer katmayı başardıklarını söyledi.

Kahve ve Gayrimenkul Geliştirme sektörlerinde İş ortağı olduğu Orakçı Grup çatısı altında, güçlü bir ilerleme kaydettiklerini ifade eden Akçay, Orakçı Grup Şirketleri’nin faaliyet gösterdikleri diğer sanayi, makine ve inşaat gibi alanlarda oldukları şekilde, başarı ve kalite odağından hiç ayrılmayarak Türkiye kahve pazarında da fark yaratmayı hedeflediklerini iletti.

Türkiye kahve pazarına sunduğumuz kahveler çok beğenildi”

Akçay, ‘’Diğer sektörlerde de büyük bir çatı altında güçlü bir altyapı ile ilerlerken, donanım ve gücümüzü toptan ve perakende kahve pazarında da kullanmaya karar verdik. Elbette kahve tutkumuz pusulamız oldu ve insanlara eşsiz bir kahve ekosistemi vadetmeyi başardık. Markamızın Türkiye toptan ve perakende kahve pazarına sunduğu kahveler çok beğenildi. Kahvelerimizin hem niteliği hem de aromaları sektörde doğru bir hizmet anlayışı yaratıyor. Bunun yanı sıra eşsiz konseptlerimiz de prestijli kafe ve restoranlardan tam not aldı.”

‘’ 16 ülkeden getirttiğimiz yeşil kahve çekirdekleri ile, 20 çeşit kahve üretiyor ve kilit müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun kahve içerikleri oluşturabiliyoruz. Espresso, Filtre Kahve, Türk Kahvesi ve Dünya Kahveleri ile toptan kahve konusunda kafe, restoran ve otellere nitelikli kahvelerimiz sayesinde standartları yüksek bir kahve tedariği sağlıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinliyor ve onların ihtiyacına uygun kaliteli kahve seçenekleri sunmanın yanı sıra, kahve uzmanlarımız ile onlara nitelikli hizmetler götürüyoruz’’

Bizim kahvelerimizi içenler emin olmalıdır ki de la Pau dan nitelikli kahve alıyorlar”

Akçay, “Bizim kahvelerimizi içenler emin olmalıdır ki de la Pau’nun hangi kahvesini içiyorlar ise çekirdeğin en iyisini, en iyi uzmanların elinden çıkmış, en iyi teknik donanımlarla ürünleştirilmiş halde alıyorlar. Ekibimizde bu işe yıllarını ve gönlünü vermiş nitelikli insanlar, her gün, müşterilerimiz mutlu olsun diye çalışıyorlar.’’

‘’Bir hevesle sektöre giriş yapmış bir marka değiliz, kahvenin doğru koşullarda doğru şekilde üretilmesi, sürdürülebilir bir hizmet anlayışı sağlamak için uzun zaman araştırmalar yapıp yatırımlar yaptık. Kalıcı olmak istiyoruz. Değişen tüketim alışkanlıkları ile birlikte gelişen kahve pazarında toptan ve perakende ürünlerimiz ile değerli bir marka olma yolunda ilerliyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Markanın ismi Huzur Kahvesi” anlamı taşıyan ince bir yaklaşımı sergiliyor

De la Pau Coffee Co. Kurucu Ortağı ve CEO’su Serap Akçay “Açıkçası potansiyelimiz bizi teşvik etti. Kahve, insana hem biyolojik olarak etki eden, aynı zamanda, ruhsal karşılıklarının da olduğu bir içecek. Kahvenin bir içecekten fazlası olduğu iddiası ile kahve yolculuğunda edindiğimiz bilgi ve deneyimimizi sektöre aktarmak istiyoruz.’’

‘’Ekibimiz alanında en az 15 yıllık deneyimi olan kahve kavurucuları ve kahve uzmanlarından oluşuyor.” Kahvenin doğru koşullarda üretilmesi için, doğru süreçlerden geçirilmesini sağlıyoruz. Nitelikli kahve çekirdeklerini büyük bir dikkat ve özen ile uluslararası standartlara uygun halde kavuruyoruz, yeşil çekirdeklerimizi niteliği belgelendirilmiş halde, kahve çekirdeği getirttiğimiz ülkelerden seçerek alıyor, kendi tesislerimizde kavuruyor ve ürünleştiriyoruz. Kahvelerimizi tüketiciye ulaştırdığımız yolculuğun sonunda toptan ve perakende alanlarda kahve tedarik ettiğimiz, hizmet verdiğimiz kurumsal ve bireysel müşterilerimiz huzur ve güven ile kahve deneyimi yaşasınlar istiyoruz.’’

Akçay, De la Pau Coffee’nin logosundan her bir ürün ve konseptine kadar incelikler barındırdığını ifade ederek ‘’de la Pau’’nun , Katalanca ‘’Huzur’’ ve ‘’Barış’’ anlamına geldiğini; markanın isminin “huzur kahvesi” anlamını taşıdığını söyledi.

Sektörde kısa bir sürede büyük rağbetle karşılaştıklarını dile getiren Akçay, “Kahve güne başlarken de içilir, keyifliyken de, işleri yetiştirmek için de… Her durumda kahve, sihirli aromasıyla keyifli bir ekosistemi hemen oracıkta oluşturuverir. Kahve önemli bir iletişim aracı, ilişki derinleştiricidir. Kültür mirasıdır ve değerli bir içecektir. De la Pau Coffee olarak, bizler de müşterilerine bir kahve deneyimi sunan kafe ve restoranların, otellerin ve işletmelerin toptan nitelikli kahveyi en doğru konseptlerle müşterilerine sunabilmesi için toptan kahve pazarında da faaliyet gösteriyoruz. İşletmelere toptan kaliteli kahve tedariği sağlıyoruz’’ bilgilerini verdi.

Bilgi, deneyimle harmanlandığında ciddi bir navigasyon sağlıyor”

Akçay, kendisinin kimya mezunu olduğunu, İşletme, Yönetim ve Finans konularında yüksek lisansının bulunduğunu ve son olarak da ikinci lisans eğitimi ile Psikoloji bölümünden mezun olduğunu ifade etti.

Akçay, “Donanımımı şu anda yaptığım işlerde birebir kullanıyorum. Bilgi, deneyimle harmanlandığında başarı yolculuğunda ciddi bir navigasyon sağlıyor. Bilginin de güncellenmek gibi bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum dolayısı ile bilim, bilgi ve gelişim odaklı bir yöneticiyim. Bunu da temsil ettiğim markalara yansıtmayı görev edinmiş haldeyim. Aldığımız ödül bizim için gurur kaynağı olmakla birlikte, ciddi bir sorumluluktur. Bu sorumluluğu besleyecek ve kahve sektöründe sürdürülebilir hizmetlerimizi kalite odağında ilerletmek bizim görevimizdir’’ diye devam etti.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN