Zekanızı sınayan zorlu dikkat testi: '0'ların içine gizlenen 'C' harfini bulabilir misin?

Zekanızı sınayan zorlu dikkat testi: '0'ların içine gizlenen 'C' harfini bulabilir misin?

Beyni test eden zeka bulmacası: Bu zeka bulmacası resminde bir çok '0' görüyorsunuz. Bu sıfırların içerisinde 'C' harfi gizli. Fakat birbirleri ile karıştığı için 'C' harfini bulmak oldukça zor. Sıfırların arasına gizlenmiş C harfini bulmak için 10 saniyeniz var. Bu zeka bulmacası ile gözlem becerilerinizi ve zekanızı test edin.

Bu zeka bilmecesi, eğlenceli oyunlar ve bulmacalar oynamayı sevenler içindir. Zeka oyunları, basit bir bilmeceyi veya bir bulmacayı daha ilginç hale getirir, çünkü bu zeka oyunları yaratıcı düşünme ile çözülür. Genellikle Zeka Seviyemizi test etmeye yardımcı olurlar. Bu bilmeceleri çözerken, sorunu biraz farklı ve alışılmışın dışında analiz etmeniz gerekiyor. Çözüme ulaşmak için yaratıcı bir zihin kullanmanız gerekir, çünkü cevap hemen önünüzde olmayacaktır. Bu yüzden, çok sayıda '0'ın içine gizlenmiş 'C' harfini tanımlamanız gereken ilginç bir zeka oyunu hazırladık.

1-008.jpg

BU RESİMDE GİZLENEN 'C' HARFİNİ BULABİLİR MİSİN?

Bu zeka resminde, sıfırların arasına gizlenmiş 'C' harfini tanımlamanız gerekir. Sadece dikkatli bir zihin, 'C' harfini 10 saniye içinde tespit edebilir. Cevap düşündüğünüz kadar basit olmadığı için soruyu cevaplamadan önce resme dikkatlice bakmanız gerekmektedir. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden çok fazla kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun!

ZEKA BULAMACASI İPUCU

Bu beyin bulmacasında, diğerlerinden farklı olan bir nesneyi veya hayvanı bulmanız gerekiyor. 7 sıra vardır ve her sıranın içinde '0' sayısı bulunuyor. Fakat sadece bir sıranın içinde gizlenmiş 'C' harfi var. 10 saniye içinde C harfini bulmak için tüm sıralara hızlıca bakmanız gerekir. Sıraları kontrol edin ve gizli olan C harfini en kısa süre içinde tespit etmeye çalışın.

Süreniz doldu. 10 saniye içinde 'C' harfini tespit edenleri tebrik ediyoruz. Fakat hala 'C' harfini arayanlar için cevabı aşağıda paylaşıyoruz.

ZEKA BULMACASI CEVABI

7 sıradan oluşan ve tamamı '0' sayısı ile doldurulan bu zeka bulamacasının cevabını bulmak için 6. Sıraya gidin ve sondan 4. Bölüme göz atın. Gizlenen C harfini orada görebilirsiniz.

2-008.jpg

Bazı bulmacalar mutlaka matematik becerileri veya yanal düşünme gerektirmez, ancak gözlem becerilerinizin basit bir testidir. Bu bilmece zor ama basitti çünkü çözmek için daha az zamana ve beyin gücüne ihtiyaç duyuyordu. Ama cevabı birkaç saniye içinde bulduğunuzda kesinlikle harika hissettiriyor. Bu zeka oyunu, IQ Seviyenizi değerlendirmenin başka bir eğlenceli yolu. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, Zeka seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN