Zürafaların arasına gizlenmiş yılanı 9 saniyede bulabilecek kadar zeki misin? Şimdi IQ seviyeni test et

Zürafaların arasına gizlenmiş yılanı 9 saniyede bulabilecek kadar zeki misin? Şimdi IQ seviyeni test et

Optik illüzyon IQ testi: Resimde zürafaların arasına gizlenmiş yılanı bulmaya çalışın. Ortalamanın üzerinde zekaya sahip kişiler, gizlenen yılanı 9 saniyede fark edebilir.

Optik illüzyonlar genellikle beynin nesneleri algılama biçimini zorlayan bir nesnenin veya çizimin veya insanların zihin büken ve şekil değiştiren görüntüleridir. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi çeşitli optik yanılsama türleri vardır. Araştırmalar, normal bir insan beyninin olaylara veya görüntülere farklı bakabildiğini ve her açıdan farklı bir algı oluşturduğunu gösteriyor. Bu optik illüzyonlar, şeyleri nasıl algıladığınıza ve zeka seviyenize biraz ışık tuttuklarından genellikle psikanaliz testinin bir parçası haline gelir. Bu kez, resimdeki zürafaların arasında saklanan yılanı görmeniz gereken optik yanılsamanın zekice bir örneğini bulduk.

2-003.jpg

RESİMDEKİ GİZLİ YILANI BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki resim zor bir bilmecedir ve hem yetişkinler hem de çocuklar için bir Zeka Oyunu olarak tasarlanmıştır. Bu optik illüzyonda yeşil bir alanda duran bir grup zürafa görebilirsiniz. Ancak grubun içinde bir yerlerde bir yılan saklanmaktadır. Zürafaların içine gizlenmiş yılanı ne kadar hızlı bulabilirsin?

Bu optik yanılsamanın daha zor kısmı, zürafa grubunun içindeki gizli yılanı tespit etmektir. Görüntü, binlerce yetişkinin, fotoğrafın içindeki gizli yılanı bulmaya çalışırken başlarını kaşımasına neden oldu.

GİZLİ YILANI GÖRDÜN MÜ?

Resimdeki zürafa grubundaki gizli yılanı sadece 9 saniyede teşhis etmeyi başarırsanız, bunun olağanüstü zekanızın bir işareti olabileceği iddia edildi. Çalışmalar, zor bulmacaları çözerek beyninizi ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu ortaya çıkardı.

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair bazı büyüleyici bilgiler sağlar. Çoğu zaman, belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılamamız için zihnimizi kandırabilir. Öyleyse bize söyleyin, bu optik yanılsamanın içindeki gizli yılanı gördünüz mü?

ZEKA BULMACASI CEVABI

Bu optik yanılsama görüntüsüne yakından bakın ve zürafaların arasında gizlenmiş yılanı bulmaya çalışın. Yılanı tespit etmek çok zor görünebilir, ancak resmin sağ orta kısmındaki hayvanın yüzüne bakarsanız, gizli yılanı tespit edebilirsiniz. Yılanın dişleri ve siyah noktaları zürafaların gövdesi ile kamufle edilmiştir.

3.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN