Huysuz Virjin kimdir, neden öldü? Huysuz Virjin ne anlama geliyor?

Huysuz Virjin karakteri ile bir döneme damgasını vuran Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Usta tiyatrocunun ölüm haberinin verilmesinin ardından hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Huysuz Virjin kimdir, neden öldü? İsmi ne anlama geliyor? İşte detaylar...

Usta komedyen Seyfi Dursunoğlu 87 yaşında hayatını kaybetti. “Huysuz Virjin” lakabıyla bilinen ünlü tiyatrocu bir dönem yaptığı renkli şovlarla televizyon dünyasına damga vurmuştu. Peki Huysuz Virjin kimdir, ismi nereden geliyor? Detaylar karar.com’da…

SEYFİ DURSUNOĞLU ÖLÜM SEBEBİ NEDİR?

15 gündür tedavi altında olduğu öğrenilen Seyfi Dursunoğlu, alınan bilgilere göre son üç gündür yoğun bakımdaydı. Usta tiyatrocunun hastalığı hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı.

HUYSUZ VİRJİN KİMDİR, NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Usta tiyatrosu Seyfi Dursunoğlu “Huysuz Virjin” efsanesinin nasıl ortaya çıktığını anlatmıştı. ‘Beylerbeyi Kültür Cemiyeti’nde arkadaşlarıyla birlikte Ramazan eğlenceleri yaptığı dönemde kendisinin bu ismi sevdiği için “Ben Virjin adını alıyorum” dediğini belirten Dursunoğlu, diğer arkadaşlarının da eski ünlü kantocuların isimlerini aldıklarını söyledi. Komiklik olsun diye birbirlerine lakaplar taktığını dile getiren Dursunoğlu, “Pasaklı Peruz, Kıllı Nev. Neruz gibi…. Benimki yalnız Virjin. Ama ben yönetiyorum işi: ‘O olmadı!’ Diyorum, ‘Bunu beceremiyorsunuz’ diyorum kıyamet koparıyorum. ‘Aaa ne kadar huysuzsun, seninki de Huysuz Virjin olsun!’ dediler bir gün. Yönettiğim için sevimsiz oluyorum; hep yönetici sevimsizdir ya. Herkesle münakaşa etmek zorunda kalıyorsun. Öylece Huysuz Virjin oldum” dedi.

Bu ismi sonraları kendi şovuna iyi oturduğunu anlatan Dursunoğlu, “Huysuz Virjin’i seviyorum. Çünkü Huysuz Virjin öyle bir tip ki, herkes tarafından seviliyor. Dürüstlüğü, beklenmedik seks istekleri, isterikliği, kendini beğenmişliği, hazırcevaplığı,kıvraklığı, dans etmesi, şarkı söylemesi... Bunların hepsi bir arada. Güzel tip bence” ifadelerini kullanmıştı.

seyfi dursunoğlu

SEYFİ DURSUNOĞLU KİMDİR?

Huysuz Virjin adıyla bilinen Seyfi Dursunoğlu, 1 Ekim 1932 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi. Türk tiyatrosu ve sunucu olan Dursunoğlu, 1970'lerden 2000'lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye'de televizyonların tanınan bir eğlence figürü hâline geldi. 17 Temmuz 2020’de hayatını kaybetti.

İstanbul’a geldikten sonra Haydarpaşa Lisesi’ni bitiren Dursunoğlu, İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl memuriyet görevinde bulundu ve görevinden ayrıldı. 1970 yıllarında ise Huysuz Virjin olarak sahne almaya başladı.

İlk başlarda küçük kulüplerde sahne alan Dursunoğlu’nun ünü ağızdan ağza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin tanınmış solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı’na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye’de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, “Huysuz Virjin” karakteriyle en büyük sıçramayı TRT’de Öztürk Serengil’in yarışma programına katılarak yaptı. Aynı programda, tek kanalın seyredildiği bu dönemde Huysuz Virjin’in Öztürk Serengil’e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü yayıldı.

seyfi dursunoğlu

Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye’ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.

2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin’i artık canlandırmayacağını açıkladı ancak 2012’de Show TV’de yayınlanan Huysuz’la Dans Eder misin? programını sundu. Aynı yıl Star TV’de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıkmıştır ve “Bu benim son kantom” diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştır.

2013 yılında “Benzemez Kimse Sana” (Show TV) programında jüri üyesi olmuş ancak TMSF Show Tv’yi satışa çıkardığı için jüri üyesi olduğu “Benzemez Kimse Sana” programı yayından kaldırılmıştır. Seyfi Dursunoğlu “Doritos Akademi” reklamlarında oynamıştır. Huysuz Virjin tiplemesiyle “Katina” isimli seslendirdiği şarkısı vardır.

2014 Aralık ayında Seyfi Dursunoğlu Star TV ile anlaşmış, ve yeni yılda yeniden ekranlarda olacağını açıklamıştır. 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı “Benzemez Kimse Sana” programının 3. sezonunda yeniden jüri üyeliğini yapacaktır. “Benzemez Kimse Sana” programının üçüncü sezonunda Star Tv ekranlarında jüri üyeliğini yapmaktadır. Fakat, Doğuş Yayın Grubu tarafından ilk 4 bölümdür, istenildiği reytingleri alamadığı gerekçesiyle 20 Şubat 2015 tarihinde beşinci bölümü ile program sona ermiştir.

seyfi dursunoğlu