Mavi Pazartesi ne demek? 2022 Mavi Pazartesi tarihleri

Mavi Pazartesi ne demek? 2022 Mavi Pazartesi tarihleri

İnsanlar duydukları ilginç terimleri internet üzerinden araştırmaya devam ediyor. Peki Mavi Pazartesi ne demektir? Tüm detaylar haberimizde.

İnternet üzerinden merakla araştırılan konulardan biri de Mavi Pazartesi ile ilgili. Peki Mavi Pazartesi ne demek? Mavi Pazartesi ne zaman olacak? İlgi çeken Mavi Pazartesi ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

MAVİ PAZARTESİ NE DEMEK

Mavi Pazartesi günü psikolojik araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir terimdir. Edinilen bilgilere göre psikologlar tarafından yapılan araştırmalara göre Ocak ayının 3. Pazartesi günü doğan kişiler stresli olarak hayatına devam etmiştir. Uzmanların araştırmalarına göre de Ocak ayının 3. Pazartesi gününe denk gelen güne Mavi Pazartesi demiştir.

MAVİ PAZARTESİ NE ZAMAN OLACAK

Yapılan araştırmalar kapsamında Ocak ayının 3. Pazartesi günü doğan kişiler iş ve öze hayatlarında da stresli olmaya devam ediyor. Bu araştırma sonucunda kişilerin streslerini atıp eğlenmelerini sağlamak için İngiltere'de insanlar kostümler giyip insanları eğlendirmeye çalışır. Yani Mavi Pazartesi her sene Ocak ayının 3. Pazartesi günü olmaktadır. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN