Kocaeli'de göz göre göre yaşanan kazada tedbirsizlik dikkat çekti

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde otomobil ile motosikletin göz göre göre kaza anları saniye saniye kameralara yansıdı. Güvenlik kamerasına ve motosiklet sürücüsünün kask kamerasına yansıyan görüntüler ise tedbirsizlikten dolayı vatandaşa isyan ettirdi. Kazada ise motosiklet sürücüsü ve onun artçısı yaralandı.

Kocaeli'de göz göre göre yaşanan kaza, vatandaşı isyan ettirdi. Tedbirsizlikten dolayı motosiklet ile otomobilin yaşadığı o kaza ise 2 farklı açıdan kameralara yansıdı.

Dün gerçekleşen kaza Alikahya Fatih Mahallesi Akarca Caddesi'nde meydana geldi. Akarca Caddesi üzerinden gelen motosiklet ile Beyaz Gül Sokak’a dönmeye çalışan otomobil çarpıştı.

KAZA KAMERALARDA

Şiddetli çarpışmanın neticesinde ise motosiklet sürücüsü ve artçısı metrelerce sürüklendi. Kaza anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, motosiklet ile otomobilin çarpıştığı ve motosikletin savrulduğu anlar yer aldı. Öte yandan, kaza aynı zamanda da motosiklet sürücüsünün kask kamerasına yansıdı.

"BURADA HERHANGİ BİR ÖNLEM YOK"

Vatandaşlar, kazanın meydana geldiği yol üzerinde böyle kazaların olmaması için tedbir alınması gerektiğini belirtti. Kazayı anlatan ve kendisinin de aynı yoldan sık sık bisikletle geçtiğini söyleyen Efe Uluköylü, "Dün burada motosiklet ile otomobil arasında kaza oldu. Burada herhangi bir önlem olmadığından dolayı ikisi de görmüyor ve geçeceğini zannediyor. Ben de buradan bisikletimle geçiyorum. Arabalar çok dikkatsiz. Yetkililerin gerekli tedbirleri almasını öneririm" dedi.