Amaç demokrasi tesisi mi hukukun ortadan kaldırılması mı: Yeni Anayasa Tartışmaları

Taha Akyol ve Gülay Erdemli'nin yorumuyla ekranlara gelen Neden - Nasıl?, KARAR TV'deki yayın hayatına devam ediyor. Türkiye gündemine dair önemli başlıkları tartışan yapım, 27 Şubat Salı günü canlı yayınlanıyor.

KARAR TV'de Taha Akyol ve Gülay Erdemli'nin yorumuyla ekranlara gelen Neden-Nasıl?, Türkiye ve dünyada yaşanan son dakika gelişmeleri tartışmaya devam ediyor.

Peki, programda hangi konular tartışılıyor?

  • Meral Danış Beştaş'tan çok konuşulacak 1 Nisan değerlendirmesi: 31 Mart’tan sonra ortam oluşursa hükümet ile görüşürüz
  • DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık'dan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e 31 Mart yerel seçimleri üzerinden eleştiri: Evet size kaybettireceğiz. Allah aşkına siz kimsiniz ya? Siz efendi biz köle miyiz?
  • Mehmet Şimşek FAFT açıklamaları sonrası Gri Liste mesajı verdi: FATF ekibi tarafından Türkiye'ye yapılacak ziyaret akabinde hazırlanacak değerlendirme raporu haziran ayındaki Genel Kurul toplantısında ele alınacak ve bu toplantıda ülkemize yönelik gri liste kararının kaldırılması bekleniyor
  • Türkiye'nin 2021'den bu yana yer aldığı Gri Liste'den Birleşik Arap Emirlikleri, Uganda ve Barbados son yapılan toplantıda listeden çıkarıldı.
  • Amaç demokrasi tesisi mi hukukun ortadan kaldırılması mı: Yeni Anayasa Tartışmaları