Tezgahtan mandalina seçerken bir anda üstüne fırladı! Manav, çareyi bu uyarıyı yazmakta buldu

Manavdan aldığı mandalinaların arasından 'Patron' adlı hayvan çıkan adam, şaşkına döndü. İşletme sahibi, mandalinaların bulunduğu kasaların üzerine uyarı yazısı görenleri güldürdü. İşte detaylar...

Tokat'ın merkez ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'ndeki manav tezgahından mandalina alan Özkan Helvacıoğlu, meyvelerin arasında küçük bir hayvan bulunduğunu gördü.

bukalemun-nerede-yasar-ne-yer-neyle-beslenir-5.jpg

Hayvanın bukalemun olduğunu belirleyen Özkan Helvacıoğlu, 'Patron' adını verdiği hayvanı evine götürüp akvaryumda bakmaya başladı. Özkan Helvacıoğlu, evin eksiklerini almak için manava gittiğini, alışverişi yaparken değişik bir canlı gördüğünü söyledi.

bukalemun-nerede-yasar-ne-yer-neyle-beslenir-1.jpg

DİKKAT BUKALEMUN ÇIKABİLİR

Yaptığı araştırmada bu canlının bukalemun olduğunu tespit ettiklerini anlatan Özkan Helvacıoğlu, şöyle konuştu:

"Üşüdüğünü, kıvrıldığını görüp sıcak bir ortama girmesi için eve götürmemiz gerektiğini düşündük. Bunu bulalı 3 gün oldu. İlk gün sıkıntı yaşadık, sonra destek aldık. Hem veteriner hekimlerden hem bu işle ilgili kişilerden yem onayları aldık. Nasıl bir ortama bırakılması gerektiğini öğrendik. Şu an bir sıkıntısı yok ama ilerleyen zamanlarda nasıl olur, biz de bilmiyoruz."

bukalemun-nerede-yasar-ne-yer-neyle-beslenir-3.jpg

Öte yandan tezgahından bukalemun çıkan manav, mandalinaların bulunduğu kasaların üzerine, "Dikkat bukalemun çıkabilir" yazısı koydu.

bukalemun-nerede-yasar-ne-yer-neyle-beslenir-7.jpg