Trafikte ilerleyen devekuşu, kırmızı ışıkta geçine trafik polisine yakalandı! İlginç anlar kamerada

Hayvanat bahçesinden firar eden bir devekuşu, görgü tanıklarının kırmızı ışıkta geçerken çekilmiş fotoğraf ve videolarını sosyal medyada paylaşmasının ardından internette fenomen oldu. İşte o anlar...

Güney Kore'nin Seongnam kasabasında bir devekuşu, yoğun trafikte araçlardan kaçarak bir saat sonra yakalandı.

OTOPARKTA YAKALANDI

Yerel bir polis memuru, Tadori adlı erkek devekuşunun, Bug City hayvanat bahçesinden kaçıp trafikte sıkışıp kaldıktan sonra tanıkların sosyal medyada fotoğraf ve videolarını yayınlamasının ardından internette sansasyon yarattığını söyledi.

Polis ve yerel itfaiye, Tadori'yi hayvanat bahçesinden yaklaşık 2,5 km uzaklıktaki bir otoparkta ağ kullanarak yakalamayı başardı.

TEK ARKADAŞI ÖLDÜ

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, hayvanat bahçesinin sahibi Choi Yun-joo, dört yaşındaki devekuşunun güvenli bir şekilde geri getirildiğini ve durumunun iyi olduğunu söyledi.

Choi Yun-joo, devekuşunun yakın zamanda geçirdiği bir üzüntünün ardından üzerinde kara bulutlar dolaştığını kaydederek, "Tek arkadaşı olan dişi devekuşu Tasooni yaklaşık 1 ay önce vefat etti. Sanırım bu Tadori için çok zor oldu" ifadelerini kullandı.

SAATTE 69 KM HIZA KADAR KOŞABİLİYORLAR

Devekuşları dünyanın en büyük, en ağır ve en hızlı koşan kuşlarının yanı sıra iki ayaklı hayvanlar arasında da en hızlısı olduğu biliniyor.

Devekuşlarının ayrıca, saatte 69 km hıza kadar koşabildikleri ve kendilerini korurken bir aslanı öldürebilecek kadar güçlü bir tekme savurabildikleri belirtiliyor.