Murat Ülker'in yazıları 'Hayatın İpuçları'nda

Murat Ülker'in yazıları 'Hayatın İpuçları'nda

İş insanı Murat Ülker'in, kişisel bloğunda ve LinkedIn'da yazdığı yazıları 'Hayatın İpuçları' adlı kitapla, raflarda yerini aldı. Koronavirüs salgınında kaleme alınan yazıları ise Prof. Ali Atıf Bir kitaplaştırdı.

İş insanı Murat Ülker'in, koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde, şahsi bloğu (muratulker.com) ve LinkedIn'da kaleme aldığı yazıları, Prof. Ali Atıf Bir tarafından 'Hayatın İpuçları' ismiyle kitaplaştırıldı.

Okuduğu makale ve kitaplardan ya da katıldığı konferanslardan yola çıkarak kendi gözlem, tecrübe ve fikirleriyle zenginleştirdiği yazılarında Murat Ülker, hem başarılı olmasını sağlayan ilke ve prensiplerin ipucunu veriyor hem de geleceğe dair pek çok öngörüde bulunuyor.

Salgın sürecinde yazılan bu metinlerde, salgının çalışma hayatında yarattığı radikal değişimlerle birlikte şirketlerin yapması gereken dijital ve çevreci dönüşümlerin olanakları sorgulanıyor. Yöneticilere, çalışanlara ve gençlere iş ve özel hayatın sırları veriliyor. Kitapta, bunların yanı sıra Murat Ülker’in otobiyografik anlatılarını, toplumsal ve kültürel meselelerle ilgili görüşleri ve kamuoyuna da yansıyan bazı tartışmalardaki tutumunu da yer alıyor.

whatsapp-image-2021-07-31-at-12-30-30-copy.jpg
Etiket Fiyatı: 79 TL

MURAT ÜLKER KİMDİR?

Murat Ülker, Ülker aile şirketinin ikinci nesil yöneticisidir. İlk olarak 1984 yılında Yıldız Holding bünyesine katılmış, yıllar içinde çeşitli işletmeler kurmuş ve yönetmiş, babası Sabri Ülker’in yerine geçmiştir. Sonraki yıllarda genel müdür yardımcılığı ve ardından genel müdürlük görevlerini üstlenmiştir. İcra Komitesi Üyesi ve gruptaki çeşitli şirketlerin yönetim kurulu üyesi olarak bir dizi mihenk taşı yatırıma liderlik etmiştir. Murat Ülker 2000 yılında icra kurulu başkanı olmuş ve sekiz yıl başkanlık yapmıştır. 2008 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 29 Ocak 2020 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ali Ülker’e devreden Murat Ülker, Yıldız Holding’e bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini aktif olarak sürdürmeye devam etmektedir. Hâlâ pladis ve GODIVA Chocolatier Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Murat Ülker, modern sanata ve hat sanatına olan ilgisi ile tanınmaktadır. Eşi ve üç çocuğuyla yelken yapmaktan ve seyahat etmekten hoşlanır.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN