Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, maske ihtiyacı olan çocuklara hızır gibi yetişti

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, maske ihtiyacı olan çocuklara hızır gibi yetişti

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkoloji, Hematoloji ve Gastroenteroloji bölümlerinde yatmakta olan çocuk hastaların maske ihtiyacı bulunduğunu öğrenmesi üzerine harekete geçerek 8 bini çocuklar için olmak üzere 10 bin maskeyi hastaneye bizzat ulaştırdı. Tedavi görmekte olan çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler de veren Başkan Ömer Günel “Çocuklarımızın sağlığı ve mutluluğu her şeyden önce gelir” dedi.

Aydın'da Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, İzmir’den gelen çocuk maskesi talebine sessiz kalmadı. Başkan Ömer Günel, hasta çocuklar için faaliyet gösteren gönüllü 40 kadın tarafından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkoloji, Hematoloji ve Gastroenteroloji bölümlerinde tedavi görmekte olan çocukların maske ihtiyacının bulunduğunun kendisine iletilmesi üzerine anında harekete geçti. Türkiye’nin çocuk maskesi üreten ilk belediyesi olan Kuşadası Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi bünyesinde faaliyet gösteren Emek Atölyesi’nde dikilen 8 bin adet çocuk maskesi ile 2 bin adet yetişkin maskesi Başkan Günel tarafından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji ve Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Ege Lösemili Çocuklar Derneği Başkanı Prof. Dr. Deniz Yılmaz Karapınar’a teslim edildi.

'SONSUZ TEŞEKKÜRLER'

Başkan Ömer Günel’e göstermiş olduğu duyarlılık için teşekkür eden Prof. Dr. Deniz Yılmaz Karapınar, “Onkoloji, hematoloji ve gastroenteroloji bölümlerimizde tedavi görmekte olan çocuklarımızın maske ihtiyacının pandemi döneminde artış göstermesi üzerine çocuk hastalarımız için faaliyet gösteren 40 gönüllü kadın aktivistimiz bu ihtiyacımızı dile getirdi. Bu ihtiyacımız ve talebimiz karşısında büyük bir duyarlılık ve hassasiyet gösteren Kuşadası Belediye Başkanı Sayın Ömer Günel’e çocuklarımız ve ailelerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

'MASKEYE İHTİYAÇ DUYMAYACAKLARI GÜZEL GÜNLER DİLİYORUM'

Başkan Ömer Günel ise çocukların sağlığının ve mutluluğunun her şeyden önemli olduğunu belirterek “Yeni tip koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında belediyemiz öncülüğünde kurulan Ada Kadın Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında faaliyet gösteren Emek Atölyesi’nde üretilen maskelerimizi Ege Üniversitesi’nde tedavi görmekte olan çocuklarımıza ve ailelerine ulaştırmak bizler açısından bir zorunluluktu. Kuşadası Belediyesi olarak Türkiye’de çocuk maskesi üreten ilk belediyeyiz. Bu maskeleri kentimizde hemşehrilerimize ücretsiz olarak dağıttık, dağıtıyoruz. İzmir’den de böyle bir ihtiyaç olduğuna dair bilgi elimize ulaşır ulaşmaz harekete geçtik ve kısa süre içerisinde 8 bin çocuk maskesinin üretimini gerçekleştirdik. Çocuklarımıza acil şifalar ve maskeye ihtiyaç duymayacakları güzel günler diliyorum” dedi.

Başkan Ömer Günel, maskeleri Prof. Dr. Deniz Yılmaz Karapınar’a teslim etmesinin ardından Onkoloji, Hematoloji ve Gastroenteroloji bölümlerinde yatmakta olan 40 çocuğu ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN