MHP'nin meclis koltuğuna Seksenler dizisinden flaş transfer! Ünlü oyuncu MHP'den milletvekili adayı oldu!

MHP'nin meclis koltuğuna Seksenler dizisinden flaş transfer! Ünlü oyuncu MHP'den milletvekili adayı oldu!

Ünlü oyuncular siyasetin bir parçası olmaya devam ediyor. Seksenler'in tanıdık siması MHP'den milletvekili adayı oldu! İşte detaylar...

MHP Muğla'da milletvekili adayları açıklandı ve sevilen dizi Seksenler gibi birçok yapımda rol alan oyuncu Özlem Balcı da adaylar arasında yer aldı. Balcı, MHP'den Muğla 1'inci sıra milletvekili adayı oldu.

ünlü oyuncu milletvekili adayı oldu

Seksenler dizisindeki 'Yıldız' karakteriyle tanınan Özlem Balcı, MHP'den Muğla 1. sıradan milletvekili adayı gösterildi. Balcı'nın ardından ise ikinci sırada Ertuğrul Avcı, üçüncü sırada Mevlüt Kiriş, dördüncü sırada Abdulkadir Tekin, beşinci sırada Şevket Tokur, altıncı sırada Hilmi Başpınar ve yedinci sırada Neslihan Doğangül Önder aday gösterildi.

MHP'nin Muğla milletvekili birinci sıra adayı olan Özlem Balcı, aslen Seydikemerli. Balcı, Muğla bölgesinde birçok radyo ve televizyon kanalında spikerlik yapmıştır. Kendisi, TRT'nin en uzun soluklu dizilerinden biri olan Seksenler dizisinde de rol almıştır. Ayrıca, 2016 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını konu alan "Reis" filminde Emine Erdoğan karakterini canlandırmıştır. 

Özlem Balcı, Sevgili Geçmiş ve Seksenler gibi televizyon dizilerindeki rolleriyle tanınan ünlü bir oyuncu, milletvekili adayı olma kararı aldı. Balcı, 2023 yılında yapılacak olan Türkiye genel seçimlerinde MHP'den aday adayı olarak başvuruda bulundu.

Balcı, aday adaylığı başvurusu sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulmak için siyasete atıldığını ve halkın ihtiyaçlarını dinlemek ve onların taleplerini yerine getirmek için mücadele edeceğini söyledi. Ayrıca, sanatçıların siyasi hayatta daha fazla yer alması gerektiğini ve toplumun farklı kesimlerini temsil etmelerinin önemine vurgu yaptı. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN