Milyonları bayram ettiren duyuru geldi! Herkese 1900 TL yardım yapılacak: PTT kapılarında kuyruk var!

Milyonları bayram ettiren duyuru geldi! Herkese 1900 TL yardım yapılacak: PTT kapılarında kuyruk var!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bayram öncesi vatandaşlara yardım etmek amacıyla yeni bir yardım paketi sunuyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, ödemelerin e-Devlet üzerinden yapılacağı ve yardım miktarının 1.900 TL olduğu belirtildi. TBMM'ye sunulan bu yardım paketiyle ilgili ayrıntılar haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bayram öncesi durumu olmayan vatandaşlar için e-Devlet üzerinden 1.900 TL tutarında yardım yapacağını duyurdu.

BİN 900 LİRA NAKDİ ÖDEME YAPILACAK

ödeme

Türkiye'de yaşayan pek çok aile için, özellikle pandemi sürecinde maddi sıkıntılar yaşanmıştır. Bu nedenle, Aile Bakanlığı tarafından sunulan destek paketi, pek çok aile için önemli bir destek olacaktır. 1.900 TL gibi önemli bir ödeme ile ailelerin maddi açıdan rahatlaması, hayat kalitelerinin yükselmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu destek paketi, ailelerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olurken, aynı zamanda ekonomik canlanma ve tüketim artışına da katkı sağlayacaktır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaklaşan bayram öncesi maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara yardım etmek amacıyla e-Devlet üzerinden bir destek programı başlattı. Program kapsamında, hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3’ünden az olduğu tespit edilen vatandaşlara 1.900 TL tutarında ödeme yapılacak. Bu destek programı sayesinde, maddi sıkıntılar yaşayan vatandaşların bayram öncesi biraz olsun rahatlaması hedefleniyor. Ödemelerin e-Devlet üzerinden gerçekleştirileceği belirtiliyor.

ÖDEMELER NEREDEN ALINIR?

ptt

Normalde aile yardım ödemeleri 15 Nisan tarihinde hesaplara aktarılacaktı ancak Ramazan Bayramı'nın da denk gelmesi nedeniyle ödemeler biraz öne çekildi. Bu hafta içinde aile yardımı ödemeleri hesaplara yatırılacak. Bu sefer, ödemeler TC kimlik numarasına göre değil, hak sahiplerinin tümüne tek seferde yapılacak. Ödemelerin, e-Devlet üzerinden yapılacak, PTT aracılığıyla hesabınıza yatırılacak.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN