AK Parti Çorum İl Başkanı'na saldırı: Yardım kartlarını almak istediler

Geçtiğimiz haftalarda AK Parti Çorum İl Başkanı olarak göreve başlayan Murat Günay, beş kişinin saldırısına uğradı. Saldıran şahıslardan üçünün köy muhtarı olduğunu söyleyen Günay, Ramazan nedeniyle partiden ihtiyaç sahipleri için gönderilen 500 liralık yardım kartlarını muhtarların kendisinden zorla almak istediklerini ileri sürdü.

AK Parti İl Başkanlığı görevine 13 Mart'ta başlayan Murat Günay 29 Mart gecesi il başkanlığı binasından çıkarken üçü muhtar beş kişinin saldırısına uğradı. Murat Günay, yolunu kesip darp ettikleri iddiasıyla 3 muhtar hakkında Çorum Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Günay, ifade tutanağında şunları kaydetti:

'AYDINLIK BİR YERE DOĞRU KOŞTUM'

Araçtan inen şüpheli hemen bana hakaret ve iftira etmeye başlayarak, aniden sol gözüme yumruk ile vurdu. Bu sırada H.T. isimli şahıs ışıklı bir kamera ile yaşanan olayı kayıt altına almaya başladı. Ben de kameraların olduğu aydınlık bir yere doğru koştum ve kişilerin güvenlik kameraları tarafından kayıt almasını sağlamak için kişileri oraya çektim.

YARDIM KARTLARINI ALMAK İSTEDİLER

Bu sırada ismini ve kimliğini sonradan öğrendiğim Elmalı Köyünün Muhtarı şüpheli S. E. ve Eskice Köyü Muhtarı Ü.B. bana defalarca vurdu (...) Şüpheli Z.O. yanıma gelerek bana hitaben 'sana bizim kim olduğumuzu göstereceğiz, o kartları da senden nasıl alacağız göreceksin' diyerek bana vurmaya başladı. Sonra da omzuma vurarak ve kolumdan çekiştirerek 'o kartları bize verseydin, diklenmeseydin bunlar başına gelmeyecekti, şimdi git paşa paşa partiden o kartları al getir yoksa biz almasını biliriz' diyerek ve şahsıma yönelik şiddet kullanarak bu yardım kartlarını zorla almak istediler.