Hırsızlığın böylesi! 7 kişilik kadın çetesi 15 kiloluk eti aldı ve...

İstanbul Kağıthane'de yaşanan hırsızlık akıllara durgunluk verdi. 7 kişilik kadın hırsız çetesi, 15 kilogram ağırlığındaki karkas kuzu etini çaldı ve hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam etti.

İstanbul'da 7 kişilik kadın hırsızlık çetesi 15 kilogramlık kuzu etini çalıp kayıplara karıştı.

Kağıthane Ortabayır Mahallesi’nde yaşanan olayda iddialara göre öğle saatlerinde yolda yürüyen 7 kişilik kadın hırsızlık çetesi, bir kesimhanenin önüne geldi. İçeride kimsenin olmadığı fırsat bilen kadınlar, hep birlikte içeriye girerek kancada takılı olan 2 bin 500 lira değerindeki yaklaşık 15 kilogramlık karkas kuzu eti çaldı.

HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ DEVAM ETTİLER

Çete, iş yerinden ellerini kollarını sallayarak hiçbir şey olmamış gibi uzaklaşırken üst katta müşterisiyle ilgilenen iş yeri sahibi Harun Kaya ise neye uğradığını şaşırdı. Çalışanıyla birlikte motosiklete atlayarak çetenin peşinden gitti. Kısa sürede hırsızları yakalayan Kaya, tartışmalar sonucunda kadının elindeki karkas kuzu eti almayı başardı. Yaşananlar güvenlik kameralarına anbean yansırken, hırsızlık çetesi ise olayın ardından kayıplara karıştı.

"İLK DEFA BAŞIMIZA GELDİ"

Kaya’nın olayla ilgili emniyete şikayette bulunmadığı öğrenildi. “Böyle bir olay duymadık, ilk defa bizim başımıza geldi” Olayla ilgili konuşan Harun Kaya, “Bizim arkadaş yukarıda müşteriyle ilgilendiği esnada o kadınlar gelmiş. Kimsenin burada olmamasını fırsat bilerek kancadaki karkas eti kucaklayarak gidiyorlar. Ondan sonra bir şekilde haberimiz oldu, peşine takıldık ve eti aldık. Ancak bu tür olaylar bizi de derinden üzdü. Sürekli tedirginlik içerisindeyiz."

"UMARIM BİR DAHA OLMAZ"

"Eti aldığımız için şikayetçi olmadık ama yüzeysel olarak uyarıda bulunduk. Umarım bir daha olmaz. Yani değeri ortalama 2 bin 500 lira civarındaydı. Zaten müşteri için hazırlanmış bir karkas etti. Burada daha önce böyle bir olay duymadık, başımıza da gelmedi ama bazı yerlerde olduğuna dair kulağımıza duyumlar geldi. İlk defa bizim başımıza geldi” dedi.

O anlar ise kameralara böyle yansıdı.