O ilde yaşayanlar dikkat! Toplu taşımada fiyatlar güncellendi: Öğrenci, öğretmen, 65 yaş üzeri...

O ilde yaşayanlar dikkat! Toplu taşımada fiyatlar güncellendi: Öğrenci, öğretmen, 65 yaş üzeri...

Başkent Ankaralıları ilgilendiren haber geldi! Ankara Kart fiyat değişikliğine dair açıklama EGO'dan geldi. EGO tarafından yapılan son açıklama ile yeni vizeleme fiyatları da belli oldu. İşte, Ankara'da öğretmen, öğrenci ve serbest kart kullananların ödeyeceği yeni ulaşım ücretleri...

Ankara'nın ulaşımından sorumlu EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni açıklamada; öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üzerin vatandaşların kullandığı Ankara Kartların ücretlerinde güncelleme yapıldığı belirtildi. Peki, Ankara Kart güncel vizeleme ücretleri ne kadar oldu? İşte cevabı...

EGO Genel Müdürlüğü, Ankara Kart'a dair vize ücretlerini güncelledi. Güncellenen fiyatlar ise yalnızca kart vizesi yapmak zorunda olan öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üzeri grubu kapsıyor.

VİZE İŞLEMLERİNDE YENİ FİYATLANDIRMA

EGO Genel Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Toplu taşımada sistemi için kurumumuz tarafından verilen ulaşım kartlarına her yıl vize işlemi yapılmasını gerektirmektedir. Bu kartlar, 4736 ve 6495 sayılı kanunlar ile diğer kararname ve yönetmeliklerde belirtilen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz veya indirimli olarak yararlanma hakkına sahip kişilere verilmektedir.

Vatandaşlarımızı mali açıdan desteklemek amacıyla son dört yıldır vize ücretlerine zam yapmaktan kaçınıyoruz. Bu karar, ücretsiz veya indirimli toplu taşıma hizmetlerinden yararlanma hakkını yıllık vize işlemleriyle teyit etmesi gereken kişilerin üzerindeki mali yükü hafifletmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, bu yıl öğrenci kartları için vize ücreti alınmayacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

h-8-ic.jpg

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda, 2023-2024 yılları için Yaşlı Serbest Kartı (61-65 yaş) ve Öğretmen Pasosu vize ücretleri yeniden düzenlendi. Yeni düzenlemelere göre Yaşlı Serbest Kartı (61-65 yaş) vize ücreti 240 TL, Öğretmen Pasosu vize ücreti ise 140 TL olarak belirlendi.

Bu değişikliklere uyum sağlamak için tüm öğretmenlerin 2023-2024 yılı vize işlemlerini 22 Eylül 2023 tarihinden itibaren ANKARAKART İşlem Merkezleri ve kiosklarında tamamlamaları gerekmektedir. Benzer şekilde, Yaşlı Serbest Kart sahibi (61-65 yaş) vatandaşlarımız da 2024 yılı vize işlemlerini 1 Aralık 2023 - 15 Ocak 2024 tarihleri arasında ANKARAKART İşlem Merkezleri'nde tamamlayabilirler.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN