Selim Temurci'den sert sözler: Pelikan'ı kim finanse ediyor araştırılmalı

Selim Temurci'den sert sözler: Pelikan'ı kim finanse ediyor araştırılmalı

'Pelikan' dediği için ifade veren Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, Emniyet'in önünde açıklama yaptı. 15 Temmuz'da İstanbul Emniyet'in savunmak için arkadaşlarıyla birlikte canlarını ortaya koyduğunu belirten Temurci 'Bu durum elbette içimizi acıtıyor' dedi. Hakkındaki suçlamaları ret eden Temurci 'Bu çeteyi kim finanse ediyor, kim destekliyor, yargı araştırmalı ve ortaya çıkarmalı' diye konuştu.

'Pelikan çetesi' dediği için ifadeye çağrılan Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Pelikan çetesinin yeni paralel yapı olduğunu belirten Temurci, suçlamayı yapanlara yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Temurci "Bu çeteyi kim finanse ediyor, kim destekliyor, yargı araştırmalı ve ortaya çıkarmalı" dedi.

Temurci'nun açıklamaları şöyle:

"Bu ülkede ve dünyada bir Pelikan gerçeği var, bir Pelikan çetesi var. Bize bu suçlamayı yapanlar Wikipedia'ya, Wikileaks belgelerine baksınlar. Suçlamada, "Pelikan diye birşey yok, bunu sen uyduruyorsun" diyorlar. Hatta o kadar ileri gidiyorlar ki, Pelikan'a Pelikan diyerek suç örgütü kurduğumu söylüyorlar. Bu suçlamalar, yapanların hayatlarında kara bir leke olarak kalacak. Fakat biz asla korkmadan, asla yılmadan bu mücadelemizi mutlaka sürdüreceğiz. FETÖ taktiklerini kullanarak bu ülkede yeni bir paralel yapılanma ortaya çıkmıştır, gözünüzü açın. Bu Pelikan çetesiyle mücadele etmeliyiz.

İstanbul seçimlerinin iptal ettirilmesi sürecinde de milletin ver herkesin konuştuğu bir örgüttü Pelikan. Adalet Bakanı'nın görevden alınması konuşulduğunda yine Pelikan'ı konuştu Türkiye. Burada yargı sistemimize ve Adalet Bakanımıza seslenmek istiyorum, dik durun yanınızda olacağız. Bu yapı FETÖ taktiklerini kullanarak aşağılık iftiralarla büyük bir oyun oynuyor. Şu anda ülkenin siyasetinde, medyasında, iş dünyasında, bürokrasisinde çok güçlü bir hale geldi. Bu güç olmazsa bize herhangi biri böyle bir suçlamada bulunamaz.

Buradan soruyorum, Pelikan terör örgütünü kim kurdu? İsmini kim verdi? Kim finanse ediyor? Ben yargıyı göreve çağırıyorum. Mutlaka bu örgüt araştırılmalı ve Türkiye adeta bu pisliklerden temizlenmeli. Ülkeyi yönetenleri daha sonra "Aldandık" dememeleri için uyarıyorum. Bu paralel çeteyi, bu Pelikan örgütünü inşallah yargı sistemimiz deşifre edecek ve gerçek bir hukuk devletinde bunların hepsi ortaya çıkacak. Kesin olan bir şey var, bu ülkede Pelikan var, biz Pelikan demeye, deşifre etmeye devam edecek, terör örgütü haline dönüşen bu yapıyı bu yapıyı milletimize anlatmaya devam edeceğiz."

NE OLMUŞTU?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Dr. Selim Temurci, 'Pelikan' açıklamaları nedeniyle Emniyet'e ifade vermeye çağrılmıştı.

Gazeteci Çağlar Cilara'nın sorularını cevaplayan Temurci, 'Pelikan çetesi'nin FETÖ benzeri bir örgüt olduğunu ve Türkiye siyasetini dizayn ettiğini belirterek şunları kaydetmişti:

"Pelikan çetesi Türkiye'de kullanan ilk kişi benim. Bu çetenin FETÖ terör örgütünün metotlarını kullanarak Türkiye'nin siyasetinde, medyasında, bürokrasisinde ve iş dünyasında yapılandığını düşünenlerdenim. Bunu ne için söylüyorum. Bazı şeyleri çok hızlı yaşıyoruz ve unutuyoruz.

Ahmet Davutoğlu yaklaşık 2 yıl AK Parti’nin genel başkanlığını ve ülkenin başbakanlığını yaptı. Kendisi bir yurt dışı görevinden döndükten sonra malum MKYK’daki bir operasyonla bir darbe yapılmak istendi. Bir genel başkanın birlikte yol yürüdüğü insanların bu şekilde bir komplo kurması, Davutoğlu'nun istifa etmesini başlayan süreçtir. Ahmet Davutoğlu’nun ülkenin başbakanlığından partinin genel başkanlığından uzaklaştıran süreci tetikleyen ve başlatan süreci tetikleyen yapıdır Pelikan örgütü.

Biz eğer 28 Şubat’ta, 27 Nisan e-bildirisinde ülkeyi yöneten hükümete karşı yapılan girişimleri bir darbe olarak görmüşsek, Sayın Ahmet Davutoğlu’na o gün Pelikan bildirisi ile yapılanı da aynı kategoride değerlendirmemiz lazım. Pelikan zaten bizi hedef almazsa biz kendimizden şüphe duyarız."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN