Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'dan '15 Temmuz' mesajı

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'dan '15 Temmuz' mesajı

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, hain darbe girişiminin 4. Yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Hain darbe girişimini bir kez daha kınıyor, şehitlerimizi anıyorum. Bu vesileyle 4 yıl sonra gelinen aşamayı değerlendirdiğimizde, Atatürk'ün önderliğinde topyekûn büyük bir mücadele sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyetinin, her bir harcına ne denli ihtiyaç duyduğumuzu ve özellikle laiklik ilkesinin yok edilmesi halinde bunun nasıl bir deprem etkisi yapabileceğini tespit edebiliyoruz.” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Darbe girişiminin halkın direnme hakkı sayesinde başarısızlığa uğradığını vurgulayan Akay "15 Temmuz Meclis’in hain namlulara direndiği, vatandaşın teröre geçit vermediği bir destandır" dedi.

'TÜRKİYE’NİN LAİK VE DEMOKRATİK BİRİKİMİNE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

15 Temmuz şehitlerinin demokrasi kahramanları olduğunu belirten ve başsağlığı dileyen Başkan Akif Kemal Akay mesajında şu görüşleri paylaştı;

“15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. Türk Milleti olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin laik ve demokratik birikimine sahip çıkma kararlılığımız sürecektir. Halkımız her halükarda demokrasiyi benimsemiş ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Demokrasi dışı güçlerin çağdaş Türkiye’nin geleceğinde bir daha rol oynayamayacağı böylece anlaşılmıştır.

'HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYOR VE KINIYORUM'

Demokratik usullere saldırılarak, askeri ve cebri yöntemlerle ülke yönetimine el koymaya çalışanlar hiç bir haklı neden ortaya koyamazlar. Demokratik, çağdaş ve ilerici ülkelerin yöntemleri her zaman seçimler ve halk iradesinin özgürce sandığa yansıması olmalıdır. Aslında kökü dışarıda olan Bu darbe girişimi halkın iradesine, hukuk devletine, demokrasiye ve özünde Türkiye Cumhuriyetine yapılmış en büyük kötülük ve saldırıdır. Halkımız gereken değerlendirmeyi yapmış ve kenetlenerek bu hain saldırının bertaraf edilmesinde canını hiçe sayarak mücadele etmiştir.

'ŞEHİTLERİMİZİ ANIYOR, MİLLİ BİRLİK GÜNÜMÜZÜ KUTLUYORUM'

Gelinen noktayı 4 yıl sonra değerlendirdiğimizde, Atatürk'ün önderliğinde topyekûn büyük bir mücadele sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyetinin, her bir harcına ne denli ihtiyaç duyduğumuzu daha çok anlıyoruz. Bu vesileyle halkımızın '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyoruz. Şehit olan 249 yurttaşımızı saygıyla ve rahmetle anıyoruz. 2 bin 196 gazimize gösterdikleri olağanüstü cesaretlerinden dolayı minnetlerimizi sunuyoruz.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN