Federer'den küçük hayranı Zizou'ya yıllar sonra gelen jest

Dünyaca ünlü tenisçi Federer, bir basın toplantısında kendisine henüz 6 yaşındayken ileride onunla tenis maçı yapmak istediğini söyleyen tenis öğrencisi Zizou'ya 5 yıl sonra büyük bir sürpriz hazırladı. Sponsoru aracılığıyla Federer'le bir araya gelen genç tenisçi Zizou, yaşadıklarını "Hayatımın en güzel günü" sözleriyle özetledi.

"Zizou" lakabıyla bilinen Hindistan asıllı ABD'li Izyan Ahmad adındaki tenis öğrencisi, henüz 6 yaşındayken 2017 yılında katıldığı Dünyaca ünlü İsviçreli tenisçi Roger Federer'in basın toplantısında, "8-9 yıl daha tenis oynayabilir misiniz? Böylece, profesyonel tenisçi olduğumda sizinle maça çıkabilirim" demiş, İsviçreli tenisçi ise gülerek, bunu gerçekleştirmek için söz vermişti.

Aradan geçen 5 yılın sonunda sponsoru desteğiyle Federer, Zizou'ya büyük bir sürpriz hazırladı. ABD'de John McEnroe Tenis Akademisi'nde eğitimini sürdüren Zizou, antrenmanlara başlamak amacıyla İsviçre'nin Zürih kentine geldi.

federer-zizou-1.png

Büyük mutluluk yaşadı

Antrenman alanında bir kafenin sahipleri tarafından, tanınan bir yıldız oyuncu olarak karşılanması ve onlarca taraftarın adına tezahüratta bulunmasıyla ilk şaşkınlığını yaşayan Zizou, karşısında onla maç yapmak için bekleyen Federer'i görünce büyük mutluluk yaşadı.

Federer'in "Bir anlaşmamız vardı değil mi? Hazır mısın maça?" sorusuna olumlu yanıt veren Izyan Ahmad, rakibiyle neşeli bir gösteri müsabakasına çıktı.

federer-zizou-2.png

Hayranı olduğu tenis efsanesiyle korta çıkan Zizou, yaşananları, "Hayatımın en güzel günü" sözleriyle özetledi.