Son dakika |Süper Lig yayın ihalesi yeniden BeIN Sports'ta

Son dakika |Süper Lig yayın ihalesi yeniden BeIN Sports'ta

Son dakika haberi... Süper Lig'de yayın muamması sona erdi. TFF yıllık 2 milyar 600 milyona yeniden BeIN SPORTS'la anlaştı. İlk yıl için yayın ücretinin 2 milyar 100 milyonunu BeIN Sports, 500 milyonunu da devlet karşılayacak. Anlaşmanın önceki yılların aksine dolar yerine TL ile yapılması dikkat çekti. BeIN Sports'un ödeyeceği ücret her yıl enflasyon oranında artırılacak.

KARAR / ÖZEL

Spor Toto Süper Lig'in sona ermesine kısa bir süre kalmasına rağmen gelecek yıl maçların hangi yayıncı kuruluş aracılığıyla izleyiciyle buluşacağı açıklanmaması dikkat çekmişti. Yayın ihalesine en yüksek teklifi Saran Group vermesine rağmen bugüne kadar kadar imzaların atılmaması nedeniyle ''yayıncı kuruluş'' meselesi muammaya dönmüştü.

KARAR'ın edindiği bilgiye göre, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), BeIN Sports'la gelecek yıl 2 milyar 600 milyona el sıkıştı. Krizi çözmek için BeIN Sports'un ödeyeceği ilk yıl ödemesinin 500 milyonunu devlet karşılayacak. 5 yıl üzerinden yapılan anlaşmaya göre, yıllık ücret olan 2 milyar 100 milyonda her yıl enflasyon oranında artış sağlanacak.

BEIN SPORTS'UN TEKLİFİ YETERLİ BULUNMAMIŞTI

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) açtığı ihalede mevcut yayıncı kuruluş BeIN Sports'un verdiği teklif yeterli görülmemiş, en yüksek teklifi Saran Group vermişti. Ancak, Saran Group en yüksek teklifi vermiş olsa da imzalar atılmamıştı.

SARAN GROUP'UN TAVRI MERAK KONUSU

Öte yandan İhaleye en yüksek teklifi vererek, ''yayın hakları'' konusunda hak sahibi olan Saran Group'un, yayın ihalesinin Digiturk'e verilmesi halinde izleyeceği politika ise merakla bekleniyor.

2017-18 SEZONUNDA BAŞLADI

21 Kasım 2016'da, 2017-18 sezonundan itibaren beş sezon boyunca Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devri için ihale gerçekleştirildi. İhale sonucunda Digiturk, Süper Lig maçlarının tamamının canlı yayımlama, bu yayınları uluslararası kuruluşlara pazarlama, görüntülerin mobil yayın haklarına, verdiği 500 milyon dolar +KDV'lik teklifiyle sahip oldu.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN