02.07.2020  18:30
SON GÜNCELLEME: 
02.07.2020  19:01
KAYNAK: 
KARAR.COM

Süleyman Soylu, Hayvan Polisi biriminin kurulduğunu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet ve Jandarma bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Polisi ile Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timinin kurulduğunu açıkladı.

+
-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Emniyet ve Jandarma bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü’nün kurulduğunu açıkladı.

Süleyman Soylu Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Emniyet ve Jandarma'da yeni dönemin başlayacağını belirterek Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Polisi ile Jandarma Genel Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timinin logoları ile ekiplerin kullanacağı araçların görüntüsüne yer verdi.

Bakan Soylu yaptığı paylaşımda şu cümlelere yer verdi:

"YAKINDA ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR"

 “Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü kuruldu. Araçlar hazır. Yakında çalışmalar başlıyor."

İçişleri Bakanı Soylu, Haziran ayında katıldığı bir televizyon programında hayvan hakları özel birim kurulacağını bildirmiş, hayvan haklarıyla ilgili, "Hem polis, hem jandarmada hayvan haklarını koruma birimleri oluşturuyoruz. Arkadaşlarımız 10 gündür buna çalışıyor. Çok yakın bir zamanda polis merkezlerimizde de bu konuda da çok önemli bir adım atacağız. Çok ihbar geliyor bana. Tüm bunları ortadan kaldırabilecek, anı anına takip edilecek emniyet ve jandarmada bir birim oluşturuyoruz" demişti.

DİĞER HABERLER
Eren Bülbül dualarla anıldı
Edremit Körfezi'nde yangın
Vatandaşa 'belirti' şartı AK Partili vekile haftada iki test
Oldubittiye izin vermeyiz
Doğu Akdeniz'de bazı jestler yaptık
Karaman'da düğünlere saat sınırlaması
Bu poşeti hayvanlar yiyebiliyor