Telefonunda WhatsApp yüklü olanlar dikkat! Bu özellik artık kullanılamayacak: Duyuru yapıldı!

Telefonunda WhatsApp yüklü olanlar dikkat! Bu özellik artık kullanılamayacak: Duyuru yapıldı!

Whatsapp yeni bir özellikle karşınıza geliyor. İşte detayları...

WHATSAPP KULLANANLARI BU ÖZELLİK TARİH OLUYOR!

Sadece Türkiye’de değil dünya da en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Whatsapp kullanıcılarının karşısına yeni bir özellikle çıkıyor. Bu özellikle whatsapp ın baştan aşağı tamamen değişmesi gündemde. Peki bu özellikler ne? İşte haberimizin detayları…?

whatsapp

WhatsApp uygulamasında sürekli güncellemeler devam ediyor. Bu özellikle whatsapp kullanıcıları yeni bir deneyim yaşayacak. Bazı özellikler de tamamen değişiyor. Whatsapp’ın özelliği sayesinde kullanıcılar rahat edecek. Uygulama kullanıcıları bu sayede yeni bir deneyim sağlayacak. Yeni özellikle ile kullanıcılar whatsapp ın kullanıcılarının depolama alanından tasarrufu olacak.

DEPOLAMADAN TASARRUF

Bu özellik sayesinde gruplar içerisinde farklı sona erme seçenekleri bulunacak. Bu sona erdirme seçeneği kullanıcının inisiyatifine bırakılacak. Yani herkes kendi sona erdirme seçeneğini saklı tutacak. Bu sayede geçici etkinlikler için oluşturulmuş olan gruplar zamanı geldiğinde silinecek. Depolama alanından tasarruf saplayacak yeni güncellemesi sayesinde avantajlar da sağlanacak. Android’ın beta sanda ekran görüntüsünde şimdi seçeneği popüler hale geldi. İOS ta ise şimdi seçeneği yerine özel tarih seçeneği bulunuyor. Bu seçenek ise yakın zamanda şimdi olarak güncellenecek.

Süresi dolan whatsapp ın grupları için 5 çeşit seçenek var. Bunlar şunlardır: Kapalı seçeneğinde sona erme tarihi olmayacak, Şimdi seçeneği bulunacak, 1 gün seçeneği, 1 hafta seçeneği, 1 ay seçenekleri bulunacak. Whatsaap gruplarında daha önce bulunmayan bu özellikler yerine kaybolan mesajlar vardı. Halen kaybolan mesajlar kullanılıyor. Süresi dolan mesajlar otomatik olarak siliniyordu.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN