Ünlü ekonomistten Metaverse uyarısı: Bilseydim hiç almaz mıydım tedirginliği yaşıyorum

Ünlü ekonomistten Metaverse uyarısı: Bilseydim hiç almaz mıydım tedirginliği yaşıyorum

Ekonomist Şant Manukyan, "Metaverse'te arazi satışlarının seyrini gördükçe 'o zamanlar Levent'e kurt inerdi diye arazi almadık, bilseydim hiç almaz mıydım' diyen dede tedirginliği ile yaşıyorum. Caddenizi, komşularınızı vs iyi seçin" tavsiyesinde bulundu.

İnternetin yerini alması beklenen Metaverse'te (Sanal evren) satılan dijital araziler, büyük rağbet görüyor. Bu evrende vakit geçirenlerin odağında son zamanlarda sanal oyun platformu MANA’da meta araziler satın almak var.

Sanatçıların performans gösterebileceği, markaların reklam verebileceği ve işletmelerin toplantılara ev sahipliği yapabileceği Metaverse arazileri son zamanlarda rekor işlem hacimleri gördü.

Ekonomist Şant Manukyan da Metaverse'teki arazileri İstanbul'da 1950'lerden sonra yaşanan hızlı büyüme ve arazi fiyatlarında yaşanan artışla kıyaslayarak "Metaverse'te arazi satışlarının seyrini gördükçe 'o zamanlar Levent'e kurt inerdi diye arazi almadık, bilseydim hiç almaz mıydım' diyen dede tedirginliği ile yaşıyorum. Caddenizi, komşularınızı vs iyi seçin" dedi.

MURAT ÜLKER DE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Metaverse dünyasıyla ilgili gelişmelere dikkat çeken iş insanı Murat Ülker de geçtiğimiz günlerde "Günün birinde müşterilerimiz algoritmaların sağlayacağı Halley lezzetini NFT formatında tüketerek mutlu olacaksa biz de onları mutlu etmek için bugünden bunun için hazırlanmaya başlamalıyız. Şu an için epeyce uzak görünüyor ama gelecek de bir gün gelecek" demişti.

Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg'in şirketin adını Meta olarak değiştirdiğini hatırlatan Ülker, "Metaverse dünyasını yaratmak için yıllık 10 milyar dolar gibi bir bütçe ayıran Zuckerberg, internetin geleceğinin Metaverse konseptinde olduğunu, mevcut içeriklere sadece erişilebildiğini fakat bu konsept ile karma gerçeklik sayesinde internetin somut, ulaşılabilir olacağını söylüyor" görüşünü dile getirmişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN