TOKİ'den ev, arsa, iş yeri alanlara müjde! Artık 4'te 1'i alınmayacak: Büyük indirim kampanyası duyuruldu!

TOKİ'den ev, arsa, iş yeri alanlara müjde! Artık 4'te 1'i alınmayacak: Büyük indirim kampanyası duyuruldu!

TOKİ, konut, iş yeri ve arsa alacak vatandaşları yakından ilgilendiren yeni bir indirim kampanyası başlatacağını açıkladı. Başvuru tarihleri de duyuruldu ve konut ve iş yeri sahiplerinin 18 Mayıs, arsa sahiplerinin ise 12 Mayıs'a kadar başvuru yapmaları gerekiyor. İşte detaylar...

Şehircilik ve Çevre Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından yürütülen yeni indirim kampanyasını duyurdu. Bu kampanya kapsamında, TOKİ'den ev, iş yeri ve arsa alan vatandaşlara yüzde 25 peşin ödeme indirimi yapılacak. Ayrıca arsa alan vatandaşlar için yüzde 12,5 indirim imkanı da sağlanacak. Kampanya 24 Nisan'da başlayacak.

Kampanya kapsamında TOKİ'nin sunduğu peşin ödeme indirimleriyle birlikte ev, iş yeri veya arsa sahibi olmak isteyen vatandaşların maddi yükleri azaltılmış olacak. Bu indirim kampanyası özellikle genç çiftler, dar gelirli aileler ve işletme sahipleri için oldukça cazip bir fırsat sunuyor. TOKİ'nin bu kampanyasıyla birlikte konut ve iş yeri sahibi olmak artık daha kolay ve uygun hale gelecek. 

BAKAN KURUM AÇIKLAMA YAPTI

TOKİ

Şehircilik, Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından düzenlenen yeni bir indirim kampanyasını duyurdu. Kampanya kapsamında, ev, iş yeri ve arsa alan vatandaşlara yüzde 25 peşin ödeme indirimi ve arsalar için yüzde 12,5 indirim sağlanacak. Ayrıca, borcu olan vatandaşlar için de özel bir indirim kampanyası yapılacak. Konut ve iş yeri sahipleri, kalan borçlarını peşin ödemeleri halinde yüzde 25 indirim fırsatından yararlanabilecekler. Arsalar için ise peşin ödeme yapan vatandaşlar yüzde 12,5 indirim alabilecekler. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların belirtilen tarihler arasında başvuru yapmaları gerekiyor.

Bu kampanyanın amacı, vatandaşların ev sahibi olmalarını ve mülk edinmelerini kolaylaştırmaktır. Bu sayede, Türkiye'de konut ihtiyacı olanların daha uygun koşullarda ev sahibi olmaları sağlanacak ve ekonomiye de canlılık kazandırılacaktır. Ayrıca, borcu olan vatandaşların da bu kampanyadan yararlanması, finansal yüklerini azaltacak ve daha rahat bir şekilde borçlarını ödemelerini sağlayacaktır.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN