10.07.2020  16:14
SON GÜNCELLEME: 
14.07.2020  16:34
KAYNAK: 
TRABZON/AA

Trabzon'da 3 ev için karantina kararı

Trabzon'un Şalpazarı ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi'ndeki 3 ev için karantina kararı verildi.

+
-

Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde 3 ev, koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen artış nedeniyle karantina altına alındı.

Şalpazarı Kaymakamlığı'nın sosyal medya hesabında yer alan açıklamada, ilçeye bağlı Çamlıca Mahallesi Küme Evleri mevkisinde bulunan 28, 46 ve 48 nolu evlerin, toplam 3 hane olmak üzere 7 Temmuz tarih ve 74 sayılı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca karantinaya alındığı belirtildi.

"SADECE VİRÜS ÇIKAN EVLER KARANTİNADA"

Konu ile ilgili kaymakamlığın sosyal medya hesabında yer alan bir diğer açıklamada da Çamlıca Mahallesi'ndeki Kovid-19 vakaları ile ilgili medyada çıkan 'tüm mahallenin karantina altına alındığı' haberlerinin asılsız olduğu ve sadece koronavirüsün ortaya çıktığı evlerin bulunduğu noktanın karantina altında bulunduğu vurgulandı.

Test sonucu pozitif çıkan 18 vatandaşın hastanelerde tedavi altına alındığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"14 GÜN SÜRE İLE EVLER TAKİP EDİLECEK"

"Pozitif vakalar ile yakın temasta bulunan vatandaşlarımız karantina altına alınan evlerinde gözlem altında tutulmaktadır. Test sonucu negatif çıkan 63 vatandaşımız ise 14 gün süre ile evlerinde takibimiz altındadır. Özellikle Çamlıca Mahallesi ve civar mahallelerde yaşayan tüm vatandaşlarımızın maske, sosyal mesafe ve tüm tedbirlere uymalarını, söz konusu tedbirlere uyulmadığı takdirde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. maddesi gereği idare para cezası ile cezalandırılacağı duyurulur."

DİĞER HABERLER
Özel okullar 15 gün erken açılacak
Okullar 31 Ağustos'ta açılacak mı?
İETT otobüsü ortadan ikiye ayrıldı
Eren Bülbül vefatının yıl dönümünde anılıyor 
İl dışı tayin sonuçları açıklandı mı?
Can Yücel ölüm yıl dönümünde anılıyor
YKS tercihlerinde son tarih belli oldu