03.07.2020  14:21
KAYNAK: 
VAN/AA

Van Gölü'nde ölü sayısı 7'ye çıktı

Van'da 5 gün önce göle açılarak kaybolan tekneyi arama çalışmalarında 1 kişinin daha cesedi bulundu. Böylece arama çalışmaları sonucu ölü sayısı 7'ye yükseldi. Bu arada Valilik, battığı değerlendirilen tekneye ulaşıldığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu duyurdu.

+
-

Van'ın Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nden Van Gölü'ne açılan ve bir daha haber alınamayan tekneyle ilgili arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, JAK timleri, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri, Van Gölü'nün tamamında havadan ve sudan çalışma yürütüyor.

ÖLÜ SAYISI 7'E YÜKSELDİ

Çarpanak Yarımadası'ndaki bölgede yapılan çalışmalarda yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 1 kişinin daha cesedine ulaşıldı. Böylece arama çalışmaları sonucu ölü sayısı 7'ye yükseldi. 

Valilik'ten yapılan açıklamada, 27 Haziran saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü'ne açılan kişilerden uzun süre haber alınamaması üzerine kayıp ihbarında bulunulduğu belirtildi.

"BU HABERLER ASILSIZ!"

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca hava ve karadan tüm imkanların seferber edilerek arama tarama faaliyetlerinin başlatıldığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Arama tarama faaliyeti sonucunda şu ana kadar yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 7 kişinin cesedine ulaşılmıştır. Bölgede, havadan ve gölden tüm imkanlarımızla arama tarama çalışmalarına çok yönlü devam edilmektedir. Basında çıkan 'battığı değerlendirilen tekneye ulaşıldığı' yönündeki haberler asılsızdır. Arama tarama çalışmalarına ilişkin gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır."

DİĞER HABERLER
Ankara Emniyet Müdürlüğünde görev değişikliği
Hakkari'de 3 terörist etkisiz hale getirildi
Görünce bir daha dışarıya çıkmadım
Boğaziçi Üniversitesi online eğitim yapacak
Zil 21 Eylül'de çalacak
Okulların açılış tarihi değişti mi? Eğitim nasıl olacak?
İçi boş bir tartışma yaşanıyor!