Gürültü yapmanın cezası nedir? Gürültü yapanlar nereye şikayet edilir? gürültü yapa cezası ve saatleri

Gürültü yapmanın cezası nedir? Gürültü yapanlar nereye şikayet edilir? gürültü yapa cezası ve saatleri

Gürültü ile karşı karşıya olanlar nasıl ve nereye şikayette bulunacağını internet üzerinden araştırmaktadır. Gürültü yapanlar nereye şikayet edilir? Gürültü yapma cezası nedir? İşte, gürültü yapma saatleri ve detaylar haberimizde

Apartman, sokak, mahalle, iş yeri fark etmeden birçok gürültü kirlilikleri yaşanmaktadır. Bu durumdan şikayetçi olanların ise kafasındaki soru işareti nereye şikayet edebilirim? Komşum gürültü yapıyor nereye şikayet edebilirim? Gürültü yapmanın cezası ve saatleri nelerdir? İşte detaylar...

GÜRÜLTÜ YAPMANIN CEZASI NEDİR?

Gürültü yapanlara uygulanan bir ceza tarifesi vardır. Evcil hayvanların rahatsız edici sesleri, asker uğurlama, tadilat sesi, düğünler gibi birçok durumda gürültü kirliliği yaşanmaktadır. Kabahatler Yasasına uygun olarak ceza yazma yetkisi ise zabıtalarda, polis ve jandarmalar da yetki olmaktadır.

-Apartman içerisinde gürültü yaparak rahatsız etme cezası 2.171 TL

-Atölye ve firmaların yaptığı gürültü 21.093 TL

-Fabrika gürültüsü 65.750 TL

GÜRÜLTÜ YAPMA SAATLERİ

Sabah 07.00 ve akşam 19.00 saatleri arasından sonra gerçekleşen gürültüler şikayet edilebilir. Aynı zamanda 123.00 ve 15.00 saatleri arasında gürültü yapılması da yasak olarak belirlenmiştir. Park ve sokaklarda yapılan gürültü ise saat 21.00'dan sonra şikayette bulunulmaya açıktır.

GÜRÜLTÜ YAPANLAR NEREYE ŞİKAYET EDİLİR?

Son dönemlerde sıklık gösteren sokak ve apartmanlarda gürültü yapmak çevre tarafından hoş karşılanmamaktadır. Fakat bu tür durumlarda karşı tarafı uyarmak daha kötü sonuçlara yol açmaktadır. Bu nedenle muhattap olmadan gürültü yapanların şikayet edilmesi gereken yerler merak edilmektedir. Alo 181, en yakın polis karakolu, jandarma, ya da zabıtayı arayarak konumunuzu bildirerek şikayette bulunabilirisiniz. 

Öne Çıkanlar
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN