İplikçi Nedim kimdir, öldü mü? İsmail İncekara neden öldü?

İplikçi Nedim kimdir, öldü mü? İsmail İncekara neden öldü?

Kurtlar Vadisi dizisinden herkesini ilgisini çeken ve herkes tarafından da sevilen oyuncu İsmail İncekara yani dizideki ismi ile İplikçi Nedim'den üzücü haber geldi. Uzun zamandır ekranlarda olan oyuncu hayata gözlerini yumdu.

Son olarak Kurtlar Vadisi dizisinde oyunculuk yaparak tüm Türkiye tarafından tanınan ve sevilen İsmail İncekara hayata gözlerini yumdu. Daha önce de 'Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu', 'Dar Alanda Kısa Paslaşmalar', 'Deli Yürek' gibi dizilerde oynayarak oyunculuğu ile adından söz ettiren oyuncu 72 yaşında hayatını kaybetti.

İNCEKARA

Konu ile ilgili twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Zafer Alagöz İncekara için şu sözleri kullandı, "Kıymetli ağabeyim İsmail İncekara vefat etmiş. Güne böyle bir haberle başlamak içimize ateş düşürdü. Başımız sağ olsun dostlar"

İSMAİL İNCEKARA HAYATI

1950 yılında Bursa ilinde dünyaya gelen oyuncu çocukluk dönemini Sakarya ve Kanlıca'da geçirdi. Ardından Kabataş lisesi'nde yatılı okuyan oyuncu İstanbul Üniversitesi iktisat bölümünde yükseköğretime başladı. Öğrenimini ise Ankara Devlet konservatuarı bölümünde tamamladı. İş hayatında ise Ankara Devlet tiyatrosunda sanatçı olarak başlayan oyuncu İstanbul Devlet tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul iline geçti. 2000-2001 sezonu içerisinde yardımcı rollerde en başarılı erkek oyuncu olarak Afife tiyatro ödülünü kazanan İncekara tiyatro oyunculuğunun yanı sıra sinema ve televizyonda da büyük başarılara imza attı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN