OGS ve HGS kaçak geçiş cezası ne kadar? Köprü ve otoyollar kaçak geçiş cezası nereye ödenir? 2022 Kaçak geçiş cezası

OGS ve HGS kaçak geçiş cezası ne kadar? Köprü ve otoyollar kaçak geçiş cezası nereye ödenir? 2022 Kaçak geçiş cezası

Köprü ve otoyollardan son dönemlerde kaçak geçişler sıklıkla yaşanmaya başlandı. Bu durumda vatandaşlar köprü ve otoyollar kaçak geçiş cezasını internet üzerinden araştırmaya başladı. Kaçak geçiş ücreti nereye nasıl ödenir? 2022 Kaçak geçiş cezası ne kadar?

Türkiye'de birçok köprü ve otoyollardan geçiş ücreti ödenmesi gerekmektedir. Otoyollar ya da köprülerden fark etmeden dahi olsa geçiş ihlali yapıldığında yüklü ceza miktarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda köprü ve otoyollar kaçak geçiş cezası ne kadar? İşte detaylar...

KÖPRÜ VE OTOYOLLARDAN KAÇAK GEÇİŞ YAPMA CEZASI

HGS ve OGS gişelerinden kaçak geçiş yapılmasında ceza ödenmesiyle durum bitmiyor. Vatandaşlarda bu cezalardan şikayetçi olurken OGS ve HGS gişelerinden kaçak geçen kişilere geçişten kaynaklanan ücret fiyatı 11 katına çıkarıldı. 10 TL olan geçiş ücreti verilmemesi durumunda 110 TL olarak yansıtılmaktadır.

KÖPRÜ VE OTOYOLLARDAN KAÇAK GEÇME

Köprü ve otoyollardan geçerken ücretin ödenmesi yani kaçak olarak geçildiğinde yapılması gereken 15 gün içerisinde hesabınıza para yükleyerek cezanın hesabınıza yansımadan bakiye üzerinden düşürülür. Aynı zamanda OGS ve HGS olmayan ücretli yollardan geçiş yapıldıysa OGS ya da HGS alarak ceza ödemekten kurtulabilirsiniz.

Kaçak geçiş ücreti

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR KAÇAK GEÇİŞ CEZA İTİRAZI

Köprü ve otoyollardan ücretli geçiş yapılması durumlarında bazen yanlış ceza uygulaması yapılmaktadır. Yaşanabilecek karışıklıklarda ise vatandaşların itiraz hakkı vardır. İtiraz gerçekleştirilecek ceza tutarı 2.400 TL altı ise kaymakamlıklara, 2.400 - 3.610 TL aralığı için İl Tüketici Hakem Heyetine ve 3.610 TL üzeri cezalar için ise Tüketici Mahkemesine dava açma hakkı tanımıştır.

KAÇAK GEÇİŞ CEZASI NEREDE ÖDENİR?

Köprü ve otoyollardan kaçak geçiş yapılması durumunda 15 gün içerisinde bakiye yenileme işlemi yapmadıysanız ceza PTT üzerinden ödenmektedir. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN