Sosyal yardım başvurusu kabul edildikten kaç gün sonra yatar, ne zaman yatar? Sosyal yardımlar ayın kaçında yatıyor?

Sosyal yardım başvurusu kabul edildikten kaç gün sonra yatar, ne zaman yatar? Sosyal yardımlar ayın kaçında yatıyor?

Sosyal yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek paketi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere hane yardımı yapılmaktadır. Nakdi olarak yapılan yardımların hangi tarihler arasında yatırıldığı en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. İşte merak edilen konu hakkındaki tüm detaylar…

Aile Destek paketi başvuruları e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Sosyal destek başvurusunda bulunan ve başvurusu onaylanan vatandaşlar ödemeler hakkında araştırmalarına devam ediyor. Başvurusu kabul edilen kişiler PTT şubelerine giderek ödemelerini alabilmektedir. PTT karta yatırılan ödemeler başvurunun onaylanması ile birlikte ilk ay ya da sonraki ay hesapları aktarılıyor. İşte merak edilen konu hakkındaki tüm detaylar…

AİLE DESTEK PAKETİ ÖDEMELERİ AYIN KAÇINDA YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan destek ödemeleri kapsamında aile yardımı başvurusunda bulunan vatandaşlar ödemelerin hangi tarihler arasında yapıldığını merak ediyor. Bu destek paketine başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvurunun onaylanıp onaylanmadığını e-devlet sistemi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ağustos ayı için yapılan ödemeler 7 Eylül 2022 tarihinde hesapları aktarıldı. Ödemeler her ayın 7'sinde yatırılıyor.

Aile yardımı ne zaman yatırılır

SOSYAL YARDIM PARASI NEDEN YATMADI?

Merak edilen sorulardan bir tanesi de sosyal yardım paralarının neden yatmadığıdır. Başvurusu onaylanan vatandaşlar her ay düzenli olarak ödeme almaktadır. Başvurular 2023 Temmuz ayına kadar aylık bazda ödenmektedir. Ödemelerden kimin kaç ay boyunca yararlanacağı ise değişkenlik göstermektedir. İlk 2 ay ödeme alan ancak üçüncü ay ödeme almayan kişilerin destek paket sonlanmıştır. Bunu teyit etmek için e-devlet sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

SOSYAL YARDIM PARASI TESLİM EDİLDİ NE DEMEK?

“Sosyal yardım parası teslim edildi” ifadesini gören kişiler başvurusunun onaylandığını ve ödemenin geçerli tarihte yapılacağını anlayabilir.

“Teslim edilebilir” ifadesini gören vatandaşlar en yakın PTT şubesi ya da Ziraat Bankası üzerinden ödemelerini alabilmektedir. Teslim süreci için sorgulama ekranını e-devlet sistemi üzerinden görebilirsiniz.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN