Turistik doğu ekspresi bileti ne kadar? Turistik doğu ekspresi başladı mı? Turistik doğu ekspresi ilk sefer tarihi belli oldu

Turistik doğu ekspresi bileti ne kadar? Turistik doğu ekspresi başladı mı? Turistik doğu ekspresi ilk sefer tarihi belli oldu

Turistik Doğu Ekspresi turlarının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Kış aylarında yapılan doğu ekspresi turları her yıl dikkat çekerken fiyat araştırması da yapılmaya devam ediyor. İşte Turistik Doğu Ekspresi turları hakkında merak edilenler…

Milyonlarca vatandaşın merak ettiği Turistik Doğu Ekspresi turları ilk seferi 12 Aralık tarihinde başlayacak. Turistik Doğu Ekspresi turları için nefesler tutuldu. 2023 yılında 300 binin üzerinde turistin Karsa ayak basacağını belirten Kars Turizm Birliği Başkanı Halit Özer, turların turizm için bir ivme olduğunu belirtti.

DOĞU EKSPRESİ TURLARI İÇİN NEFESLER TUTULDU

Doğu Ekspresi turları hakkında araştırmalar devam ederken açıklamalarda peş peşe geliyor. Kars Turizm Birliği Başkanı Halit Özer, turların bir an önce başlaması için gün sayan kişilerin olduğunu belirtti. Son yıllarda yapılan turistik doğu ekspresi turları ile turizmin ivme kazandığını belirten Özer, yoğunluğun her yıl daha da arttığını belirtti. Turların Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi olarak ikiye ayrıldığını belirten Özer, turistik doğu ekspresinin daha çok turizm amaçlı seyahat eden kişilerin tercih ettiğini belirtti. Doğu Ekspresi izle normal seferleri kapsamaktadır. Doğu Ekspresinde her gün seyahat eden bir tren bulunurken turistik doğu ekspresi için sadece kış aylarında haftanın üç güne seferler düzenleniyor.Ankara'dan başlayan seferler Kars'a kadar uzanırken yoğunlukta önceki yıla göre 2 kat arttı.

turistik doğu ekspresi turları

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Turistik Doğu Ekspresi kapsamında toplam 6 vagonlu bir tren sefer yapmaktadır. 5 vagonun seyahat acenteleri aracılığıyla satıldığı belirtilirken bir vagonun ise TCDD aracılığıyla satıldığı söylendi. Doğu Ekspresi bilet satışlarının internet üzerinden yapıldığını aktaran Özer, TCDD bilet satış sitelerinden alınabileceğini belirtti. Turistik Doğu Ekspresi kapsamında satılan biletlerin bir kısmının internet üzerinden alınabileceğini belirten Özer, bir kısmının ise seyahat acentelerinden alınabileceğini aktardı. Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatı 300 TL olurken normal Doğu Ekspresi bilet fiyatı ise 270 TL olarak satılıyor.

Doğu ekspresi turları ne zaman başlıyor

12 ARALIK'TA BAŞLIYOR

Turistik Doğu Ekspresi’nin ilk seferini 12 Aralık 2022 tarihinde başlayacak. Ankara'dan başlayan yolculuk Kars'a kadar uzanırken eşsiz kar manzaralarının da tadı çıkarılacak. Kar yağışlarının erken görülmesi beklenirken seferlerinde erken başlaması umut ediliyor. Kars ve Bölgesi'nin turistleri ağırlamak için sabırsızlıkla beklediğini belirten Özer, Kars ve bölge turizmcilerinin beklentisi daha fazla insan ağırlamak ve insanlara yeme, içme ve transfer anlamında daha kaliteli hizmet vermek, Kars’ta otel sayısı 7'lerde iken, bu sayı 40’ın üzerine çıktı. İlimize gelen insan sayısı 30-40 binlerde iken bu sayı 200 bini aştı. Umut ediyoruz 2023 kış sezonu sonrasında 300 binin üzerinde turist ağırlamayı planlıyoruz” ifadelerini dile getirdi.

Turistik Doğu Ekspresi biletleri satışa çıkarken birçoğunun satıldı da belirtildi. Kars'ta turizmciler 12 Aralık 2022 tarihinde yapılacak olan sefer için gün saymaya başladı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN