Uzay adamları açıkladı... Dünya'ya doğru ilerliyor büyük tehlike! Gezegen katili görüldü

Uzay adamları açıkladı... Dünya'ya doğru ilerliyor büyük tehlike! Gezegen katili görüldü

2014 yılından bu zaman kadar keşfedilmiş olan en büyük asteroid dünya görüngesinden geçecek. Dünya için tehlike çanlarını çalıyor. İşte konu hakkındaki detaylar…

Gökbilimciler tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Dünya ile Venüs arasında "2022 AP7" isimli bir asteroid tespit edildiği belirtildi. Tehlikeli sınıfında yer alan asteroidin Dünya yörüngesinden geçme ihtimali olduğu ifade edildi. İşte konu hakkındaki detaylar…

DÜNYA İÇİN TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

Guardian'da yer alan bilgi doğrultusunda gökbilimcilerin "gezegen katili" olarak adlandırdığı bir asteroid tespit edildiği bilgisi verildi. En büyük boyutlu asteroid olduğunu belirten gökbilimciler devasa asteroidin Dünya yörüngesinden geçebileceğinin altını çizdi. Bu asteroide 2022 AP7 adı verilirken Dünya ve Venüs arasında yer aldığı da bildirildi.

Astronomical Journal'in baş yazarlarından, Carnegie Bilim Enstitüsü'nün Dünya ve Gezegenler Laboratuvarı'ndan gök bilimci Scott Sheppard, gezegen katili olarak adlandırılan 3 asteroidin Dünya’ya yakın olduğunu bildirdi.

Devasa Meteor 'Dünyaya Yaklaşıyor

1,1 km ila 2,3 km çapında büyüklüğe sahip olan asteroidin 2014 yılından bu zamana kadar keşfedilen en büyük astroid olduğu söylendi. Şimdiye kadar keşfedilen en büyük asteroid olduğu söylenirken en büyük %5’lik dilimde yer aldığının da altı çizildi.

Sheppard yaptığı açıklamalarda asteroid dünyaya çarpmayacak rotada bulunduğunu aktarırken bu asteroidin dünya için ne zaman ciddi bir tehlike oluşturacağının belirsiz olduğunun altını çizdi.

Gezegen katili olarak adlandırılan bu gök cisminin Dünya ile Venüs arasında olması nedeniyle tespitinin zor olduğu aktarıldı. Bu asteroid James Webb veya Hubble teleskopları ile görüntülenemedi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN