Back To Top
Rusya'dan Erdoğan'ın Kırım açıklamasına küstah cevap

Rusya'dan Erdoğan'ın Kırım açıklamasına küstah cevap

 - Son Güncelleme: 12.10.2017 Perşembe 17:39
Rusya\'dan Erdoğan\'ın Kırım açıklamasına küstah cevap
- A +

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kırım'ı Rusya'nın parçası olarak tanımadığı' yönündeki açıklamasına, 'Bu gibi açıklamaların Kırım'ın Rusya'nın parçası olduğu gerçeğini değiştirmeyeceğini' söyledi.

Zaharova'ya haftalık basın toplantısında, Erbil merkezli Kürt televizyon kanalı Rudaw'ın bir muhabiri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna ziyareti sırasında Kırım'ı Rusya'nın parçası olarak tanımadığını söylemesinin, Moskova ve Ankara'nın Suriye'deki işbirliğini etkileyip etkilemeyeceği sordu.

Zaharova soru üzerine, "Herhangi birinin Kırım'ı tanıdığı ya da tanımadığı yönündeki herhangi bir açıklaması, bu kişi her kim olursa olsun, Kırım'ın, Rusya'nın parçası olduğu gerçeğini değiştirmez" ifadelerini kullandı.

Rus Dışişleri Sözcüsü, "Partnerlerimiz birbirinden farklı. Her birinin farklı çıkarları var" dedi.

ERDOĞAN TANIMAYACAĞIZ DEMİŞTİ

Erdoğan mevkidaşı Poroşenko ile birlikte Ukrayna'da düzenlediği basın toplantısında ''Daha 2003 yılında Ukrayna'yı öncelikli ülkelerden değerlendirdik. Karadeniz havzası dâhil olmak üzere uluslararası ve bölgesel konuları ele aldık. Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımadık ve tanımyacağız'' demişti.

 

 

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN