AK Parti Sözcüsü Çelik: Valilere 'militan' diyen faşisttir

AK Parti Sözcüsü Çelik: Valilere 'militan' diyen faşisttir

AK Parti MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun valilere 'militan' söylemine tepki göstererek, CHP'nin faşistler ile aynı dili kullandığını söyledi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

SİYASETTE 'MİLİTAN' TARTIŞMASI

* CHP'nin dilinin muhalif bir siyaset olmadığını bir yıkım dili olduğunu daha önce burada ifade ettim. Bugün sayın Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından anlıyoruz ki nefret ve husumet siyaseti Kılıçdaroğlu tarafından bir yazılım haline getirilmiştir.

* Avrupa'daki aşırı sağcı partilerin liginde bir CHP ile karşı karşıyayız. Bugün Kılıçdaroğlu, çok kötü bir grup konuşması yaptı. Hafıza yoksunluğuyla yapılmış bir basın toplantısı oldu. CHP eskiden en azından bir karşı argüman ortaya koyuyordu. Siyasi rekabet değil, husumet üretiyorsunuz.

"VALİ VE KAYMAKAMLARA 'MİLİTAN' DİYENLER FAŞİSTTİR"

* Türkiye'nin mülki idare geleneği çok köklü bir gelenektir. Devlet adamları olarak valiler, kaymakamlar ellerinden gelenlerin en iyisini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Vali ve kaymakamlara militan diyenlerin barbarca bir tavır içerisinde olduğunu düşünüyoruz.

* Valilere, kaymakamlara militan diyenler faşistin ta kendisidir. Şehit kaymakamlarımız var, insan biraz bunlardan utanır. Size cevap veremeyecek durumdaki valilere bunu söylemenizin sebebini biliyoruz çünkü biz sizin siyasi zihninizin tomografisinde neler var iyi biliriz.

* Kendiniz iktidar değilsiniz mülki idareyi baskı altına alıp iktidar gibi davranmak istiyorsunuz. CHP, faşistler ile aynı dili kullanıyor.

BIDEN DÖNEMİNDE ABD İLE İLİŞKİLER

* Sayın Biden'ın "müttefiklerle daha yoğun çalışacağız" sözünü not ediyoruz. Biz sahada hak ve menfaatlerimizi koruma konusunda güçlü bir devletiz, aynı zamanda güçlü bir diplomasi devletiyiz.

YUNANİSTAN İLE İSTİKŞAFİ GÖRÜŞMELER

* Batı Trakya'daki azınlık okullarının büyük bir kısmı kapatıldı. Batı Trakya'daki Türk azınlığın haklarını ihlal konusunda AİHM tarafından defalarca cezalandırılan Yunanistan aynı tavırlarına devam ediyor.

* Ege'de ilan edilen Navtex'ler doğru faaliyetler değil. Türkiye masaya pozitif bir gündemle oturmuştur. Türki diplomatları herkes için kazan-kazan formülü gerçekleştirebilecek diplomatlardır.

HAYVAN HAKLARI

* Çok yakın zaman içinde hayvan haklarına yönelik bir yasa TBMM'ye gelecek.

HDP İLÇE BİNASINA OPERASYON

* Teröre destek vermek suçtur ve bu açıktır. Terörle mücadelenin merkezi olduğu bir çağda birisi terör örgütlerini lanetlemeden demokrasiyle, özgürlükle ilgili bir cümle kuramaz. Terör mazeretsiz bir şekilde lanetlenmelidir.

HUKUK VE EKONOMİDE REFORM

* Ekonomi ve yargıyla ilgili olan raporlarda derinlemesine bir çalışma yapılıyor. Bizzat Cumhurbaşkanımız açıklayacak bunu. Bununla birlikte idari ve yasal düzenlemeler olacak. Bunlar birkaç toplantı daha alacak. Bütün bu görüşler alındıktan sonra, son halini almış olur.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN