Bankalardan kredi çekecek olanlar dikkat! Resmi Gazete'de yayımlandı: O şart baştan aşağı değişti

Bankalardan kredi çekecek olanlar dikkat! Resmi Gazete'de yayımlandı: O şart baştan aşağı değişti

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar kredi kampanyalarını araştırmaya devam ederken yeni düzenleme Resmi Gazete aracılığıyla duyuruldu. Peki kredi şartları değişti mi? Tüm detaylar haberimizde.

Vatandaşın kredi araştırmaları hız kesmeden devam ederken kredi şartları ile ilgili yeni bir değişiklik bildirildi. Peki yeni değişiklik kapsamında şartlar nedir? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

KREDİ ŞART DEĞİŞİKLİKLERİ

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan haberlere göre kentsel dönüşüm için çekilecek kredilerde yeni bir değişiklik yapıldı ve üst limit güncellendi. 6306 sayılı Kanun Kapsamında Hak Sahipleri Tarafından Bankalardan Kullanılacak Kredilere Sağlanacak Faiz Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar Resmi Gazete üzerinden vatandaşla paylaşıldı. 

Kredi Üst Limitleri Güncellendi

Yapılan yeni değişikliğe göre yapım, edinme ve güçlendirme kredilerinde faiz desteği ile tahliye ve yıkım tarihi verilen yapılar için bankaya yapılabilecek başvuru süresi de bir seneden üç seneye çıkarıldı. Kentsel dönüşüm kapsamında konut güçlendirme kredisi için üst limit 320 bin TL, konut yapım ve edinme kredisi için üst limit 1.25 milyon TL, iş yeri yapım kredisi için üst limit 800 bin TL, iş yeri edinme kredisi için üst limit 350 bin TL'ye yükselmiş oldu. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN