Doğu Perinçek'in oğlu kimdir? Sadık Can Perinçek Dışişleri Bakanlığı'na hangi göreve atandı?

Doğu Perinçek'in oğlu kimdir? Sadık Can Perinçek Dışişleri Bakanlığı'na hangi göreve atandı?

Sadık Can Perinçek'in atandığı 'meslek memurluğu nedir ve başvuru şartları neler?' sorularının yanıtları internette araştırılıyor. Son yıllarda AK Parti iktidarına yakınlığıyla dikkat çeken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in oğlu Sadık Can Perinçek, Dışişleri Bakanlığı'nda 'meslek memurluğu'na atandı. Sosyal medyada yankı uyandıran atama sonrasında 'Sadık Can Perinçek'in hayatı' merak konusu oldu. Detaylar haberimizde...

'Sadık Can Perinçek kimdir, kaç yaşında, nereli?', 'Sadık Can Perinçek ne iş yapıyor ve mesleği ne?', 'Aday meslek memurluğu nedir ve başvuru şartları neler?' sorularının yanıtları ve 'Doğu Perinçek'in oğlu Sadık Can Perinçek'in Dışişleri Bakanlığı'na atanması', sosyal medyada en çok konuşulan konu başlıklarından biri oldu. Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan atama listesine göre, Sadık Can Perinçek'in 'meslek memurluğu'na atandığı öğrenildi. İşte, 'Sadık Can Perinçek'in biyografisi'...

DOĞU PERİNÇEK'İN OĞLU SADIK CAN PERİNÇEK DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NA ATANDI

Son dönemde AK Parti iktidarına verdiği destekle adından söz ettiren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in oğlu Sadık Can Perinçek'in Dışişleri Bakanlığı'na ataması yapıldı.

Sadık Can Perinçek'in Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu olduğu öğrenildi. Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan atama listesinde, Sadık Can Perinçek'in başarı sıralamasının 50 olduğu görüldü. Atama yapılan toplam kişi sayısı ise 64.

MESLEK MEMURLUĞU NEDİR?

Doğu Perinçek'in oğlu Sadık Can Perinçek'in atandığı 'meslek memurluğu'nun görev tanımıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinde şu bilgiler yer alıyor:

"Meslek Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde, Türk dış politikasının oluşturulması ve icrasında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır."

MESLEK MEMURLUĞU BAŞVURU ŞARTLARI

Bakanlığın sitesinde yer alan başvuru şartlarında ise şu bölümlerden mezuniyet şartı aranıyor:

"Lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde 80'ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya Sosyal bilimler alanında (YÖK'ün belirlediği kapsam dikkate alınacaktır) veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış bulunmak."

Bununla birlikte adayların İngilizce, Almanca, Fransızca, Farsça, Arapça, Rusça, Çince ve Japonca YDS dil puanlarının herhangi birinin en az 75 olması isteniyor.

SADIK CAN PERİNÇEK KİMDİR?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in dört çocuğundan biridir. Sadık Can Perinçek Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun olmuştur. Dışişleri Bakanlığında 'meslek memuru' olarak görev yapacaktır.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN