Zimbabve'de uçak düştü: 6 kişi hayatını kaybetti

Afrika ülkesi Zimbabve'nin Mashava bölgesinde bir uçak kazası meydana geldi. Bir elmas madenine ait Cessna 206 tipi uçağın, Masvingo'da düşmesi sonucu altı kişi hayatını kaybetti. Elmas madenine giden uçağın düşmesine ilişkin soruşturma başlatıldı. Ekipler uçağın adeta kağıda dönüştüğünü böyle görüntüledi...

Zimbabve'nin The Herald haber sitesinin aktardığına göre, uçağın düşmesinin ardından olay yerine ambulans, arama-kurtarma ve güvenlik ekipleri sevk edildi. Kazada, uçakta bulunan tüm yolcu ve mürettebatın yaşamını yitirdiği tespit edildi.

WATCH: Six people died this morning after a Cessna plane that was carrying them crashed at Peter farm in the Zvamahande area of Mashava.
????: George Maponga pic.twitter.com/r6cE3j5dKU

'UÇAK, HAVADAYKEN İNFİLAK ETMİŞ OLABİLİR'

Olay yerinde inceleme yapan ekipler, hayatını kaybedenlerin vücut bütünlüğünün bozulduğunu ve ceset parçalarının geniş bir alana yayıldığını aktardı. Yetkililer, bu sebeple uçağın uçuş halindeyken infilak ederek düşmüş olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor.

yeni-proje-5.jpg

Olayla ilgili konuşan görgü tanıkları da uçak düşmeden önce havanın sisli ve puslu olduğunu, ancak uçak düşmeden önce havadayken 'garip bir ses' çıkardığını, ardından da dönerek yere çakıldığını anlattı.