İhtiyaç sahiplerine 700 TL gıda yardımı! Tek şartla nakit ödenecek

İhtiyaç sahiplerine 700 TL gıda yardımı! Tek şartla nakit ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yine ihtiyaç sahipleri için destekler sunacaklarını açıkladı. Bu destekler, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin bir nebze olsun yüzlerini güldürecek. Detaylar haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri için 700 TL değerinde gıda yardımı yapacaklarını duyurdu. Bu yardımın birçok ailenin yüzünü güldürmesi bekleniyor. Başvuru yaparak bu destekten faydalanabilirsiniz. Gerekli şartları taşıyanlar gıda yardımından faydalanabilecek.

GIDA YARDIMI ŞARTLARI

gıda yardımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Ramazan ayı boyunca 700 TL değerinde gıda yardımı yapılacak. Başvuru yapabilmek için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir.

Yardımdan faydalanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşıması gerekmektedir. 65 yaş üzeri, gelir sahibi olmayan kişiler, yoksulluk sınırının altında bulunan aileler, afet bölgesinde ikamet edenler, eşi vefat etmiş, dul ve işsiz olanlar bu şartlardan bazılarıdır.

Başvuruların kabul edilebilmesi için muhtaçlık belgesi de gereklidir. Ayrıca başvuruların son tarihi ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır ve başvuruların tamamlanması için belirlenen tarihler içinde yapılması gerekmektedir.

GIDA YARDIMINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

ptt

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli aileleri unutmayarak Ramazan ayına özel olarak 700 TL değerinde gıda yardımı sunmaktadır. Bu yardımdan faydalanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşıması gerekmektedir.

Başvuru süreci PTT aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Başvuruda T.C. kimlik numarasının kullanılması zorunlu olduğundan dolayı, başvuru yapacak adayların mutlaka T.C. vatandaşı olmaları gerekmektedir. Destek ödemeleri de yine T.C. kimlik numarasının son hanesine göre PTT şubeleri tarafından yapılacaktır.

Ayrıca her yaş grubundan kişiye ayrı destek ödemesi yapılacaktır. Bu uygulama, özellikle çocuklu ailelerin daha fazla faydalanmasını sağlayacaktır.

Başvuru için belirlenen tarihler içerisinde muhtaçlık belgesi ve diğer belgeler ile birlikte PTT şubelerine başvuru yapılabilir. Detaylı bilgiler ilgili bakanlık tarafından açıklanacağından, vatandaşlarımızın yapılan duyuruları takip etmesi gerekmektedir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN