KizlarSoruyor ‘Yılın Enleri’ni Seçti!

KizlarSoruyor ‘Yılın Enleri’ni Seçti!

Kadın, erkek tüm ziyaretçilerin hayata dair her konuda birbirlerine yardım etmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği sosyal etkileşim ve topluluk platformu KizlarSoruyor tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen, “KizlarSoruyor Yılın En’leri” anketlerinde sonuçlar belli oldu. Toplam 410.414 kişinin oy kullandığı anketlerin sonuçları oldukça çarpıcı!

Ayda 15 milyondan fazla ziyaretçi sayısıyla gündemi belirleyen KizlarSoruyor, Türkiye’nin nabzını tutmaya devam ediyor. İzleyenleri gerçek bir çift olduklarına inandıran, uyumlarıyla gönüllerde taht kuran, yapımcıların gözbebeği, keşke gerçek çift olsalar dedirten, izleyenlerin birbirlerine en çok yakıştırdıkları dizi çifti Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz oldu. İkili dizileri final yapmış olmasına rağmen, hem geçen senenin favori çifti Hande Erçel ve Kerem Bürsin’i tahtından etti, hem de oyların yüzde 43’ünü alarak onları takip eden Ayça Ayşin Turan ve Alp Navruz’u (Ada Masalı) geçti.

‘Baht Oyunu’ dizisinin başarılı oyuncuları Cemre Baysel ve Aytaç Şaşmaz, toplam 363.349 kişinin oy kullandığı ankette 131.190 kadın ve 40.729 erkeğin oyuyla, 171.919 kişinin oyunu kazanarak birinci oldu.

3.jpg

KİZLARSORUYOR YILIN EN İYİ KADIN OYUNCUSU: AYÇA AYŞİN TURAN

Oyunculuğuyla kendine hayran bırakan, güzelliğiyle gözlere, yeteneğiyle kalplere hitap eden, her oynadığı karakterde Oscarlık oyunculuk sergileyen Ada Masalı dizisinden Ayça Ayşin Turan 2021'in En İyi Kadın Oyuncusu oldu.

Burcu Biricik, Pınar Deniz, Melis Sezen, Eda Ece, Merve Dizdar ve Miray Daner gibi iddialı isimleri geride bırakan Ayça; 11.016 kişinin oy kullandığı ankette, 6.400 kadın ve 2.276 erkekten toplam 8.676 oy aldı ve yüzde 79’luk oy oranıyla diğer adayları ezip geçti!

KİZLARSORUYOR YILIN EN İYİ ERKEK OYUNCUSU: ALP NAVRUZ

Canlandırdığı karakterin kişiliği, dizideki hayatının gerçek olduğuna izleyiciyi inandıran; 'yardıma ihtiyacım var!' dese ekrana elimizi uzattıracak, izleyicileri her bölümde peşinden koşturan Alp Navruz 2021'in En İyi Erkek Oyuncusu seçildi!

Reytinglerde zirvelerde yer alan, sosyal medyada her anı haber olan, işini aşkla yapıp bu aşkı ekranlara yansıtan, muhteşem oyunculuğu karşısında büyülendiğimiz Alp Navruz ‘Ada Masalı’ dizisinde canlandırdığı Poyraz karakteri ile 14.180 kişinin oy kullandığı ankette, 6.440’ı kadın ve 1.520’si erkek toplam 7.960 oy alarak, oyların yüzde 56’sına sahip olduğundan anketin birincisi oldu. En yakın takipçisi Hercai dizisinden Akın Akınözü yüzde 23 oy toplarken, onu yüzde 9 oyla Son Yaz dizisinden Alperen Duymaz takip etti.
2.jpg
KİZLARSORUYOR 2021'İN EN İYİ TV DİZİSİ: YARGI (KANAL D)

Genç yaşlı demeden herkesi ekrana hayran hayran baktıran, tüm yayın günlerinde sosyal medya ve basını kasıp kavuran, kahramanları idolleştirilen, ağlattı mı gözleri kanatıp, güldürdü mü yüzlere yeni kırışıklar ekleyen, her bölümü iple çekilen “Yılın En İyi TV Dizi”sini yine KizlarSoruyor belirledi.

Hikayesiyle kalpleri, karakterleriyle aklı, oyuncularıyla gözleri şenlendiren Yargı, ”2021'in En İyi TV Dizisi" oldu. Oyların yüzde 26'sını alarak, oyların yüzde 24’ünü toplayan Yasak Elma’yı geride bırakmayı başaran Yargı dizisi oldu. Gönül Dağı (TRT 1), Kardeşlerim (ATV) ve Teşkilat (TRT 1) yüzde 13 eşit oy oranıyla üçüncü olurken, onları Camdaki Kız (Kanal D) yüzde 11 oy oranı ile takip etti.

KİZLARSORUYOR YILIN EN İYİ ONLİNE DİZİSİ: SAYGI: BİR ERCÜMENT ÇÖZER DİZİSİ (BLU TV)

Yayına gireceğine dair haber alanlara online üyelik açtıran, zamanın nasıl geçtiğini unutturup tüm planları alt üst eden, bir sezonu soluksuz izlenen, hastası olunan ünlüleri saat - gün fark etmeksizin reklamsız izlettiren Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi "2021'in En İyi Online Dizisi" seçildi.

Hikayesiyle "Keşke ben de kahramanlarından biri olsaydım" dedirten BluTV’nin Saygı’sı oyların yüzde 33’ünü alırken, onu yüzde 25’le Netflix dizisi Aşk 101, yüzde 13’le yine bir Netflix dizisi olan Bir Başkadır izledi. Onları yüzde 11 oy toplayan Netflix’in çok konuşulan bir diğer dizisi Fatma takip ederken, Exxen’in Leyla ile Mecnun’u yüzde 12, Blu TV’nin bir başka yapımı İlk ve Son ve Gain’in 10 Bin Adım’ı yüzde 3 oyda kaldı!

1.jpg

KİZLARSORUYOR YILIN EN İYİ ŞARKISI: EDİS - MARTILAR!

Asla dinlemekten yorulunmayan, sokakta yürürken dükkanlarda, gece uyurken zihninde oynatılan Edis'in Martılar şarkısı “Yılın En İyi Şarkısı” seçildi!

Edis’le Sefo, En İyi Şarkı için başa baş yarıştılar, kazanan Edis oldu. Edis Martılar şarkısı ile oyların yüzde 39’unu toplarken, Sefo’nun Bilmem mi şarkısı yüzde 37 oy oranıyla ikinci sıraya yerleşti. Onları yüzde 12’lik eşit oy oranları ile Tuğba Yurt’un Benim O ve Ece Mumay’ın Peri şarkıları takip etti.

KİZLARSORUYOR YILIN EN İYİ YOUTUBE FENOMENİ: BARIŞ ÖZCAN

Haftalık videosunun bildirim sesi heyecanla beklenen, konsept videolarıyla kalitenin öz evladı imajı yaratan, like butonunu çökerterek kalplerin YouTuber'ı olan Barış Özcan, "2021'in En İyi YouTube Fenomeni” oldu.

Eğitimden bilime, teknolojiden oyuna birçok farklı alanda video içeriği üreten, her videosu trendler listesine girmeyi başaran, dünyaca ünlü YouTuberlara fark atan, trend videolarının hastası olunan Barış Özcan yüzde 33 oy ortalamasıyla anketin kazananı oldu! Barış Özcan’ı, Noluyo Ya, yüzde 21, Betül Çakmak yüzde 14, Barış G yüzde 11, Meryem Can yüzde 10, Merve Özkaynak yüzde 7 ve TeknoSeyir yüzde 4 oyla takip etti.

KİZLARSORUYOR YILIN EN İYİ INSTAGRAM FENOMENİ: AYKUT ELMAS

Sosyal medyada her paylaşımı merak uyandıran, Instagram’ın tapusunu verseler hakkıdır denilecek, markaların işbirliği yapmak için binbir dil döktükleri, story ve reelslerini kaçırmamak için bildirimleri açtıran Aykut Elmas "2021'in En İyi Instagram Fenomeni” oldu!

Oynadığı skeçlerle takipçi sayısını artıran Aykut Elmas oyların yüzde 30’unu alırken, onu takip eden Elvin Levinler yüzde 24, Berk Keklik ise yüzde 14 oy alabildi. Oy dağılımında bu üç ismi Ala Tokel, Rachel Araz Kiresepi, Damla Altun ve Burak Altındağ takip etti.

KİZLARSORUYOR YILIN EN İYİ TİKTOK FENOMENİ: YELİZ KORKMAZ

Ürettikleri viral videolarla milyonlarca izlenme alan, yarattıkları akımlar TikTok’ta başlasa da tüm sosyal medyaya yayılan, fenomen üretim merkezi, sosyal medya er meydanı TikTok’un en iyisi Yeliz Korkmaz oldu.

Yeliz Korkmaz oyların %66’sını toplayarak kendisini takip eden Ceren Morova, Ümran Avcu, Mert Sarıc, Nursema Altuntaş, Melis Fis ve Hamza İbaç gibi meslektaşlarına büyük fark attı.

KizlarSoruyor Yılın En İyi Sporcusu: Mete Gazoz
Bayrağımızı dalgalandıran, milli marşımızı okutan, göğsündeki madalyalarla hepimizi gururlandıran Mete Gazoz, “Yılın En İyi Sporcusu” oldu.

Busenaz Sürmeneli (Boks), Eda Erdem (Voleybol), Ayşe Begüm Onbaşı (Jimnastik), Burak Yılmaz (Futbol) ve Şahika Ercüment (Serbest Dalış) ile yarıştığı ankette oyların %48’ini toplayan Mete Gazoz, anketin de kazananı oldu.

İşte merakla beklenen KizlarSoruyor Yılın En’leri kazananlar tam liste;
Yılın En İyi Şarkısı ​​​​Martılar (Edis)
Yılın En İyi Online Dizisi ​​​Saygı - BEÇD (BluTV)
Yılın En İyi Dizisi ​​​​Yargı (Kanal D)
Yılın En İyi Kadın Oyuncusu ​​Ayça Ayşin Turan - (Ada Masalı)
Yılın En İyi Erkek Oyuncusu ​​Alp Navruz - (Ada Masalı)
Yılın En Yakışan Dizi Çifti​​ ​Cemre Baysel & Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu)
Yılın En İyi Sporcusu ​​​Mete Gazoz (Okçuluk)
Yılın En İyi TikTok Fenomeni ​​semiraminta - Yeliz Korkmaz
Yılın En İyi Instagram Fenomeni ​Aykut Elmas
Yılın En İyi Youtube Fenomeni ​Barış Özcan

KizlarSoruyor hakkında:

Kadınların ve erkeklerin hayata dair her konuda birbirlerine soru sormak, yardım etmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği topluluk platformu KizlarSoruyor yine aynı ekip tarafından ABD'de kurulan GirlsAskGuys platformunun Türkçe versiyonudur. Platformda kadın ve erkeklerin birbirlerine yönlendirdikleri soru/görüş bölümlerinin yanı sıra aşk ilişkilerinden alışverişe, sağlıktan güzelliğe pek çok konuda zengin içerikler ve anketler üyelerin katılımıyla hazırlanıyor. Sitede ayrıca ünlü isimlerin KizlarSoruyor üyelerinin sorularını yanıtladığı özel röportajlar ve canlı yayınlar yer alıyor.

▪ KizlarSoruyor’da aylık 15 milyon tekil ziyaretçi 60 milyon sayfa görüntülüyor
▪ 150 bin günlük paylaşım
▪ Yüzde 65 i 18-34 yaş aralığında Y ve millenial kuşağı
▪ Yüzde 56 kadın, %44 erkek kullanıcı

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN