O belediyeden yeni konut müjdesi! Sizde ev sahibi olabilirsiniz! Belediye şartları açıkladı

O belediyeden yeni konut müjdesi! Sizde ev sahibi olabilirsiniz! Belediye şartları açıkladı

Yeni konut satışları başladı. Belediyesi tarafından yapılacak satışlar için ilan detayları paylaşıldı. O ilçesinde satışa sunulan konutların sahibi olabilirsiniz. İşte konut başvuru detayları…

Güncel konut ilanları yakından takip edilirken Ankara'da mesken satışı belediye tarafından açıklandı. 9 konutun ihale yöntemi ile satışa çıkarılacağı belirtilirken ihalenin 4 Mayıs 2023 Perşembe günü gerçekleşeceği bildirildi. Mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlar kapsamında 2886 sayılı devlet ihale kanunu hükümlerine göre peşin perakende mülkiyet satışı yapılacağı duyuruldu. İşte konut başvuru detayları…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONUT SATIŞLARI İÇİN DÜĞMEYE BASTI

1-İhaleye katılmak isteyen kişilerin ihale şartnamesi ve diğer eklerini mesai saatleri içerisinde Emniyet Mah. Hipodrom Caddesi No:5 Yenimahalle / ANKARA adresine getirmesi gerekiyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasının 14. Katındaki Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığı, Yeni Yerleşimler Şube Müdürlüğü’nden konutlar hakkında bilgi alabilir.750,00TL karşılığında ‘‘Taşınmaz Mal Satış Şartnamesini’’3 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 16:00'a kadar satın alabilir. İhale içinde detaylı bilgi almak isteyen kişiler www.ankara.bel.tr adresi üzerinden detayları öğrenebilir.

konut-satis.jpg
2- İhale 4 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 14.00'te Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası, Emniyet Mah. Hipodrom Caddesi No:5 Kat 1 Yenimahalle / ANKARA adresinde bulunan Encümen Salonunda, Belediye Encümenince yapılacak.

3- İhale kapsamında teklif mektuplarının en geç 4 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 12.00'ye kadar sıra numaralı makbuz ile birlikte artırma yapabileceği belirtildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yeni Hizmet Binası, Emniyet Mah. Hipodrom Caddesi No:5 Kat 7 Yenimahalle / ANKARA adresinde yer alan Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı’na teklif mektubunun teslim edilmesi gerekiyor. Teklifler ise iadeli taahhütlü olarak gönderilmektedir. Posta ile gönderilecek tekliflerin ise ilanda belirtilen saate kadar İhale Komisyonu Başkanlığına ulaştırılması gerekiyor. Postadaki gecikme nedeniyle işleme koyulmayacak olan tekliflerin alınış zamanı bir tutanakla tespit edilir. İhale Komisyon Başkanlığına verilen teklifler herhangi bir sebeple geri alınamaz.

konut-almak.jpg
4- İstekliler kapsamında şartnamenin 2 maddesinde yazılı bir halde bulunan ‘‘İhaleye girebilmek için isteklilerde aranan şartları” şartların sağlanması gerekiyor. Şartnameye uygun olmayan ya da şartname hükümleri dışarısında gerçekleştirilen tekliflerin geçersiz sayılacağı belirtildi. İsteklilerden istenen belgeler şu şekildedir:
Kimlik ve Yetki Belgeleri,
İkametgâh Belgesi,
Teminat Alındı Makbuzu veya Banka Teminat Mektubu,
Yer Görme Belgesi,
Şartname Alındı Makbuzu,
Teklif Mektubu,
Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi,
İhalelerden Yasaklı Olmadığına Dair Beyan

cankaya-konut.jpg
5- İhalenin Alıcıya 2886 Sayılı Kanunu’nun 32. maddesine göre tebliğ tarihinden itibaren 15 (Onbeş) gün içinde; ALICI satış bedelinin tamamını, şartnamenin 15. maddesinde belirtilen (tapu harçları hariç)damga vergisi, karar pulu ve diğer giderlerle birlikte Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı veznelerine veya İdarenin banka hesaplarına peşin olarak ödeyecektir. Ödemeler yapıldıktan sonra ihale konusu taşınmazın / taşınmazların ALICI adına tapu devri yapılarak, Geçici Teminatları iade edilecektir. Yukarıda belirtilen yükümlülükleri ALICI yerine getirmediği takdirde, protesto çekmeye ve hüküm almaya gerek kalmaksızın ihale bozulur ve geçici teminat gelir kaydedilir.


6- İhale Komisyonu (ENCÜMEN) gerekçesini karar içerisinde belirtmek koşulu ile ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. ENCÜMEN’ce uygun görülerek karara bağlanan ihale kararı ise, İta Amiri’ninONAY’ını takiben geçerlilik kazanacağı gibi, İta Amirinin ihaleyi onaylamayıp iptal etmesi halinde istekli, idareye karşı her hangi bir hak iddiasında bulunamaz.

7- İş bu ihale ilanı genel bilgi mahiyetinde olup, satışta ihale şartnamesi hükümleri uygulanacaktır.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN