Son dakika olarak duyurdular: Bu listede isminiz varsa hemen bankanıza gidin! Paranız yanabilir, geç kalmadan yetişin

Son dakika olarak duyurdular: Bu listede isminiz varsa hemen bankanıza gidin! Paranız yanabilir, geç kalmadan yetişin

Yeni yılla beraber bankalar tarafından peş peşe duyuru yapılmaya devam ediyor. Maaşlara gelen zam sonrası yeni adımlar atan bankaların başında gelen Ziraat Bankası, müşterilerine özel yeni bir son dakika uyarısı yaptı. Bir liste yayımlayan banka, listede ismi olan vatandaşların mevduat hesaplarının zaman aşımına uğrayacağını belirtti. İçinde parası olanlar hemen bankaya koşsun. Paranız yanabilir. İşte haberin detayları...

Maaşlara gelen zamlar sonrası müşteri kaybetmek istemeyen bankalar yeni kampanyalarını duyurmaya devam ediyor. Bu süreçte müşterilerini memnun etmek için yeni uygulamalar getiren Ziraat Bankası'ndan son dakika uyarısı geldi. Müşterilerine özel yapılan duyuruda yen bir liste yayımlandı. Listede ismi olan vatandaşların mevduat hesaplarının zaman aşımına uğrayacağı belirtildi. Eğer içinde paranız varsa yandınız, hemen bankaya koşun. İşte detaylar...

HAZİRAN AYINA KADAR VAKTİNİZ VAR

Yeni yılda müşteri kaybetmek istemeyen Ziraat Bankası, yeni uygulamalarını duyurmaya devam ediyor. Yapılan son dakika duyurusu ise milyonlarca kişiyi harekete geçirdi. Bir liste yayımlayan Ziraat Bankası, listede ismi olanların en geç 15 Haziran 2023 tarihi mesai saati bitimine kadar şubeye gitmesi gerektiği ifade edildi.

LİSTEDE İSMİ OLANLAR DİKKAT!

Ziraat Bankası tarafından müşterilerine özel yapılan duyuruda, listede bulunan vatandaşların kimlikleri ile en yakın şubelere gitmeleri gerektiği belirtildi. Yapılan duyuruda, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabi olduğu belirtildi ve 01.11.2006 tarih ve 26333 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Mevduat ve Katılım Fonunun Kabulüne, Çekilmesine ve Zamanaşımına Uğrayan Mevduat, Katılım Fonu, Emanet ve Alacaklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” in 8. maddesi gereğince bankaların, zamanaşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacakların listesini şubat ayının başından itibaren kendi internet sitelerinde dört ay müddetle ilan etmesi gerektiği söylendi.

dfdfdf-22.jpg

PARANIZ YANMADAN ÇEKİN

Listede ismi olan vatandaşlar ise ne yapacaklarını araştırmaya başladı. Yapılan duyurunun devamında şunlar söylenildi:

"Zamanaşımına uğrayan hesaplar listesinde bilgileri yer alan müşterilerimizin en geç 15 Haziran 2023 tarihi mesai saati bitimine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmamaları halinde, zamanaşımına uğramış olan mevduat, emanet, hak ve alacakları yasa gereği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

2023 Yılı İçerisinde Zamanaşımına Uğrayacak Mevduat Hesapları ve Emanetler sorgulamasını yapmak isteyenler, Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN