04.07.2020  17:35
SON GÜNCELLEME: 
04.07.2020  17:38
KAYNAK: 
GAZİANTEP/AA

Gaziantep'te binlerce kişiye maske cezası yağdı

Kovid-19 vakalarının patladığı Gaziantep'te, binlerce kişiye maske cezası yağdı. Koronavirüs (corona virüs) tedbirleri kapsamında bin 857 kişiye sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlalden yaptırım uygulandı.

+
-

Gaziantep'te koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kuralını ihlal eden bin 857 kişiye cezai işlem uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre,  İl Hıfzıssıhha Kurulunca Kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan kararların hayata geçirilmesi için çalışmalar sürüyor. 

Bu kapsamda, güvenlik güçleri kent genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında, bin 857 kişiye sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlalden idari yaptırım uygulandı.

Ayrıca, 231 iş yerini de denetlediği belirtildi. 

NE OLMUŞTU?

Daha önce de Gaziantep Valisi Davut Gül, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 15 yaş altı ile 65 yaş üstü bireylerin sabah ve akşam 2'şer saat toplu taşıma araçlarını kullanmalarının kısıtlandığını duyurmuştu.

Gaziantep'te çeyiz merasimi, hasta ve taziye ziyaretleri gibi kalabalık toplumsal etkinliklere katılım salgının yayılımına neden olmuştu.

 

DİĞER HABERLER
Korona tedavisi gören yaşlı hastayı terk ettiler
Resmi toplantı AK Parti İl Başkanlığında yapıldı
Milleti seviyorsan damadını görevden al
Cumhur ittifakının içine girmeyiz
Sakarya'da abi-kardeş dehşet saçtı
Yüzde 51 için yola çıkıyorum
Rektör hakkında soruşturma başlatıldı