5 ayda 60 kilo verdi, hem de hiç para harcamadan sadece bunu yaptı! Ne ameliyat, ne diyetisyen...

Fazla kiloları nedeniyle zor günler geçiren genç adam, diyetisyene gitmeden ve operasyon geçirmeden 5 ayda 60 kilo vererek 60 kiloya kadar inmeyi başardı. İşte, doğal yollarla sağlıklı kilo vermenin püf noktası...

İstanbul'un Kartal ilçesinde oturan 21 yaşındaki üniversite 1. sınıf öğrencisi Yusuf Güzel, 120 kiloya ulaşınca evden çıkamaz oldu.

ameliyatsiz-5-ayda-60-kilo-verdi-1.jpg

Son dönemlerdeki pandemi sebebiyle devamlı evde vakit geçiren ve fazla kiloları yüzünden günlük yaşamında da zorluk çekmeye başlayan Yusuf Güzel'e ailesi ve arkadaşları sürekli kilo vermesi gerektiğine yönelik tavsiyeler vermeye başladı.

Yusuf Güzel, tavsiyeler üzerine sadece az yiyerek ve bol bol spor yaparak 5 ayda 60 kilo verdi. Sağlıklı bir yaşama adım atan Yusuf Güzel'in ilk işi ise dolabını yenilemek oldu.

ameliyatsiz-5-ayda-60-kilo-verdi-2.jpg

"AMELİYATSIZ VE DİYETİSYENE GİTMEDEN 60 KİLO VERDİM"

Yusuf Güzel, 5 ayda 60 kilo vermesiyle ilgili şunları söyledi:

"120 kiloydum, o dönemde de okula gidiyordum. Ailem ve arkadaşlarım kilo vermemi istiyorlardı. Artık kilom merdiven çıktığımda veya yürüdüğümde zorluklar çıkarıyordu, mesela nefesim kesiliyordu. Normalde ben düzensiz besleniyordum; gazlı içecek, abur cubur ve şekerli ürünler gibi yiyecekler tüketiyordum.

Diyetle birlikte bunların hepsini hayatımdan çıkardım. Bol bol su içtim, yürüyüş yaptım ve protein ağırlıklı beslendim. Böylelikle diyetisyene gitmeden, ameliyat olmadan 60 kilo verdim. Kilo verecek olan kişilere önerilerim ise bol bol su içsinler, düzenli beslensinler ve bol bol spor yapsınlar."

ameliyatsiz-5-ayda-60-kilo-verdi-4.jpg

ameliyatsiz-5-ayda-60-kilo-verdi-5.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN