İlkokulda öğrencilere uyuşturucu verildi! 60 çocuk hastanelik oldu, büyük skandal ortaya çıktı

İlkokulda öğrencilere uyuşturucu verildi! 60 çocuk hastanelik oldu, büyük skandal ortaya çıktı

60'tan fazla ilkokul öğrencisi, uyuşturucu madde içeren şekerleri yedikten sonra hastaneye kaldırıldı. İşte detaylar...

Karayip ülkesi Jamaika'da 7 ila 12 yaşlarındaki en az 60 ilkokul öğrencisi, kenevirden elde edilen uyuşturucu madde içeren şekeri bilmeden tüketti.

Eğitim ve Gençlik Bakanı Fayval Williams, yaptığı açıklamada, hastaneye kaldırılan çocukların sağlık durumunun kritik olmadığını belirtti.

jamaikada-ilkokul-ogrencilerine-uyusturucu-iceren-seker-verildi.jpg

KUSMAYA VE HALÜSİNASYONA NEDEN OLDU

Bakan Williams, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, şekerin çocukların kusmasına ve halüsinasyon görmesine neden olduğunu ifade etti.

60'tan fazla çocuğu tedavi gördükleri hastanede ziyaret ettiğini kaydeden Bakan Williams, şekerin fotoğrafını da paylaştı.

ÜZERİNDE UYARI OLMASINA RAĞMEN ÇOCUKLARA NASIL ULAŞTI?

Bakan Williams'ın paylaştığı fotoğrafta, şeker paketinin arkasında, "Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız" ve "21 yaşından küçüklerin kullanımı için üretilmemiştir" şeklindeki hükümet uyarısının yer aldığı görülüyor.

uyusturucu-madde-iceren-seker.jpg

ABD Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) internet sitesindeki bilgilere göre, ürünün marihuana ve kenevirin bir çeşidi olan Cannabis sativa adlı bitkide bulunan psikoaktif ve sarhoş edici etkilere neden olan 'Delta-8 tetrahidrokannabinol' adlı kimyasal bileşeni içerdiği belirtiliyor.

Şeker ambalajında ürünün FDA tarafından onaylanmadığı bilgisi yer alıyor.

Jamaika'da 2015'te yapılan düzenlemelerle 18 yaşından büyüklerin, 57 grama kadar kenevir bulundurmaları 'hafif suç' olarak kabul ediliyor.

jamaika-ilkokul-ogrencilerine-uyusturucu-iceren-seker-verildi.jpeg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN