AK Parti Sözcüsü Çelik: Alevi canlarımıza yapılan her saldırı bize yapılmıştır

AK Parti Sözcüsü Çelik: Alevi canlarımıza yapılan her saldırı bize yapılmıştır

AK Parti Sözcüsü Çelik, Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş’a yapılan saldırı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, “Şundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın; Alevi canlarımıza yapılan her saldırı bize yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş'ın, evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğramasının ardından açıklamalarda bulundu. Selami Sarıtaş'ın, Türkiye'ye bağlı, ülke insanını çok seven bir kişi olduğunu ifade eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biraz önce kendisiyle görüştüm, geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Şundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın; Alevi canlarımıza yapılan her saldırı bize yapılmıştır. Ayrımız gayrımız yoktur. Bugün Alevi dernekleri, vakıfları çok güzel bir açıklama yaptılar; 'Gelin cemevlerine, Alevi canlarımıza yapılan saldırılar gibi bütün nefret suçlarına karşı hep beraber bir tavır koyalım' dediler. Tabii ki hep beraber bir tavır koyuyoruz, hele de Muharrem ayında, birinci gününde Alevi canlarımız lokmalarını paylaşmaya hazırlanırken bu saldırı cemevlerine gerçekleşti."

Konuya ilişkin soruşturma kapsamında ilgili birimlerin üzerine düşen görevi yaptığını vurgulayan Çelik, olayın bütün boyutlarıyla açığa çıkarılacağını ifade etti. Ömer Çelik, bu provokasyonun da engelleneceğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bunu yapmaya çalışanların bu elinde patlayacak. O Alevi vakıfların, derneklerin yayımladığı bildiride Hünkar Hacı Bektaş Veli'nin sözünü anarak, bir, beraber, iri ve diri olmaktan bahsediyorlar, bu çağrıyı yapıyorlar. Biz de bu çağrıya 'Eyvallah' diyoruz. Başımızın üstünde yeri var. Lokmalarını paylaşan canlarımıza buradan bir kere daha sevgilerimizi ve saygılarımızı iletiyoruz. Bu yapılan saldırıların hepsinin kendimize, birliğimize, dirliğimize yapıldığını ifade ediyorum. Bir kere daha Selami Bey'e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Selami Bey ile birlikte birlik, dirilik, memleket sevdası, ayrılık gayrılık davası gütmeme konusunda biriz ve beraberiz."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN