Akşener en büyük hayalini açıkladı

İYİ Parti lideri Akşener, katıldığı canlı yayından paylaştığı kesitte 'en büyük hayalini' anlattı. Akşener, Cumhuriyet'in sağladığı 'eşitliğe' sık sık vurgu yaparak "Gençlerin güldükleri, neşelendikleri, espri yaptıkları, mutlu oldukları bir işe gittikleri bir Türkiye'yi sağlamak en büyük hayalimdir. Devlet okullarını birinci sınıf hale getirirdim, en büyük hayalim bu" şeklinde konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Tv100 canlı yayınında "Uğur Dündar ile Haftanın Panoraması"na katıldı. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Akşener, sosyal medya hesabından programdan bir kesit paylaştı.

Uğur Dündar'ın 'Yakın zamanda en büyük hayaliniz nedir?' sorusunu yanıtlayan Akşener şu ifadeleri kaydetti:

'AYDA'NIN BENİM KADAR ŞANSI YOK'

Neler var neler bilseniz? Yani valla ağlayacağım şimdi. Ortaokul mezunu bir babanın kızı olarak nasıl bir hikaye düşünün. Annem ilkokul üçe kadar okumuş. Şehirli bir ailenin köylüleşmiş kanadıyız biz. Ve bu Cumhuriyet; 3 sınıf bir arada, 2 sınıf bir arada okumuşum. Öğretmenlerimiz bir şey görmüş yönlendirmişler ve ben bugün üniversitede kalsaydım, üniversite hocası olarak Profesör Doktor Meral Akşener olacaktım. Şimdi doktoralı bir siyasetçi olarak karşınızdayım. Bu şansları bugün s.rtük diye suçlanan, her türlü zulme uğrayan, her türlü tacize uğrayan... kız çocuklarının en azından benim şanslarıma sahip olmasını sağlamayı hayal ederdim. Gençlerin güldükleri, neşelendikleri, espri yaptıkları, mutlu oldukları bir işe gittikleri bir Türkiye'yi sağlamak en büyük hayalimdir.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kız torunu dört yaşındaki Ayda'nın benim kadar şansları yok. İstanbul'da doğmuş Ayda'nın. Üniversite mezunu dede, babaanne, annenanne, anne, baba..

Devlet okullarını birinci sınıf hale getirirdim, en büyük hayalim bu. Biz çok şanslıymışız. Bu Cumhuriyet bize neler vermiş?