Babacan'dan Erdoğan'a tepki: Bize yoksulluğun resmini çizdiniz

DEVA Partisi lideri Babacan, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ekonomik ve sosyal sorunları derinlemesine ele aldı. Ülkede sık sık görülen 'ucuzluk kuyruklarını hatırlatan Babacan, "Bize yoksulluğun resmini çizdiniz" ifadesiyle, iktidarın politikalarını eleştirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı İdris Şahin ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtıldığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

'ÂLEM BUYSA, DEVA SİZSİNİZ'

Babacan, toplantıda yaptığı konuşmada, toplumsal sorunlara ve mevcut siyasi atmosfere dikkat çekerek, DEVA Partisi'nin bu sorunlara çözüm sunma iddiasını vurguladı. Partisinin yerel seçim sloganını "Âlem buysa, DEVA sizsiniz" olarak açıkladı.

1kapak-005.jpg

Babacan'ın konuşmasında öne çıkan temalar, toplumun farklı kesimlerinin karşılaştığı zorluklar ve bu zorluklara karşı DEVA Partisi'nin sunduğu çözüm önerileriydi.

DEVA Partisi lideri, 28 Şubatçıların desteklendiği, enkaz altındaki insanların sesinin duyulmadığı, taraflı ve partili medyanın yaygın olduğu, hakaret ve küfürlerin alkışlandığı, demokrasi adı altında sadece kendinden olanların savunulduğu ve şiddetin savunulduğu bir atmosfere karşı çıkıyor.

Babacan, ekonomik sıkıntılara da dikkat çekerek, yükselen kiralar, temelsiz binalar, haksız rant peşinde koşanlar, et, ekmek ve yemek kuyrukları, pahalılık nedeniyle alınamayan temel gıda maddeleri gibi konulara değindi. Bu durumların, DEVA Partisi'nin çözüm sunmaya hazır olduğu problemler olduğunu ifade etti.

'BİZE YOKSULLUĞUN RESMİNİ ÇİZDİNİZ'

Ayrıca, DEVA Partisi lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulundu. Babacan, Erdoğan'a hitaben, Google'da "ucuz et kuyruğu", "ucuz ekmek kuyruğu" ve "ucuz yemek kuyruğu" aramalarını yapması ve ortaya çıkan görüntülerin, mevcut hükümetin eseri olduğunu belirtti.

1kapak-004.jpg

Babacan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sayın Erdoğan, Google’a girin, “Ucuz et kuyruğu” yazın. İzleyeceğiniz videoların yapımcısı da, yönetmeni de, senaristi de sizsiniz. O videolar sizin eseriniz. Google’a girin, “Ucuz ekmek kuyruğu” yazın. Karşınıza çıkacak görüntüler sizin eseriniz. Google’a girin, “Ucuz yemek kuyruğu” yazın. Göreceğiniz tablo sizin eseriniz. Bize yoksulluğun resmini çizdiniz. Bize adaletsizliğin resmini çizdiniz. Bize haksızlığın resmini çizdiniz."

Bu durumları, hükümetin yoksulluk, adaletsizlik ve haksızlık yarattığının kanıtları olarak sundu. Babacan, hükümetin politikaları nedeniyle orta sınıfın eridiğini ve ülkenin çöktüğünü ifade etti.

DEVA Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Şahin ve ilçe başkan adayları ile birlikte, toplumsal sorunlara çözüm bulma ve adaletli bir yönetim anlayışı sunma iddiasıyla yola çıktığı vurgulandı.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN