Bu nasıl vicdansızlık! Kediye durduk yere keserle...

Bu nasıl vicdansızlık! Kediye durduk yere keserle...

İzmir'de yaşanan hayvana şiddet olayı 'bu nasıl vicdansızlık' dedirtti. Dursun U., sokakta sakince yürüyen kediye bir anda keserle saldırarak bacağından yaraladı. Gözaltına alınan Dursun U. ifadesinde, kediyi korkutup uzaklaştırmak istediğini ileri sürdü. Kedi düşmanının serbest bırakılmasına tepkiler yağarken sokak hayvanının tedavi altına alındığı öğrenildi.

Olay, 3 Aralık'ta, Bayraklı ilçesi 592/13'üncü Sokak 4 numara önünde meydana geldi. Evli, 2 çocuk babası, emekli işçi Dursun U., mahallelinin beslediği sokak kedilerinden birine yol kenarında mama yerken keserle saldırdı. Mahalleli, yaralı kediyi veterinere götürdü. Hayati tehlikesi bulunmayan kedinin yürüme güçlüğü çektiği belirtildi.

12.jpg

Hayvanseverlerin şikayeti üzerine polis merkezine götürülen Dursun U.'nun ifadesinde, hakkındaki suçlamaları reddedip, "Keseri kediye vurmak için sallamadım. Korkutup oradan uzaklaştırmak için yaptım" dediği öğrenildi. Dursun U., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

DEHŞET ANLARI KAMERADA

Dursun U.'nun kediye keserle vurduğu o anların, yakındaki binanın güvenlik kamerası tarafından anbean görüntülendiği ortaya çıktı. Görüntülerde, karşı kaldırımda oturan Dursun U.'nun, mama yemeye gelen kedinin yanına yaklaşıp, keserle vurması yer alıyor.

keser.jpg

'DEREDE DE ÖLÜ YAVRU KEDİLER BULDUM'

Mahalleli, motosikletli kurye Ahmet Köse (30), "Sokaktaki can dostları besliyoruz. Kedileri sevmeyen komşularımızdan birisi, kaldırımdaki kedinin yanına gidip, elinde keserle hayvana vuruyor. Kedi arka bacağından sakatlanmış. Sekerek, yürüyebiliyor. İyileşmesi ne kadar sürer bilemiyoruz. Ayrıca bundan önce, yakınımızdaki derede de ölü yavru kediler buldum. Şüphelendiğimiz kişi de oldu. Ama kanıtımız yok. Sonra bu görüntü geldi elimize. Avukat bir arkadaşımız aracılığıyla polis merkezine şikayetçi olup, savcılığa suç duyurusunda bulunduk" dedi.