Bu yöntemle doğalgaz tarih olacak! Isınmak için resmen para verilmeyecek: Enerji verimliliği zirveye çıkacak

Bu yöntemle doğalgaz tarih olacak! Isınmak için resmen para verilmeyecek: Enerji verimliliği zirveye çıkacak

Isınmak için birçok yerde kullanılan doğalgaz bu yöntemden sonra tarih olacak! Isınmak için ödenen paralar artık cebinizde kalacak. Bu yöntemle enerji verimliliği zirveye çıkıyor. Yeni yöntem herkesin favorisi olacak....

Tokat'ta bir girişimcinin, geleneksel ısınma yöntemlerine alternatif bir çözüm olarak elektrik enerjisini ısıya dönüştüren özel bir boya geliştirdiği duyuruldu.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ MAKSİMUM SEVİYEDE

Tokat’ta yenilikçi boya teknolojisiyle ısınma

Gelişen teknolojiyle birlikte çevre dostu ve enerji verimliliği sağlayan çözümlere olan talep artıyor. Bu talebi karşılamak amacıyla mühendisler tarafından geliştirilen yenilikçi boya, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürüyor.

Özel boya, düşük tüketimle çalışarak aldığı enerjinin tamamını ısıya dönüştürüyor ve enerji verimliliğini maksimum seviyeye çıkarıyor. Bu sistem, özellikle doğal gazın olmadığı veya ulaşamadığı bölgelerde kullanılmak üzere tasarlanmış ve kömür gibi geleneksel yakıtlardan sıkılan insanlara yeni bir alternatif sunuyor.

BİRÇOK YÜZEYDE KULLANILABİLİYOR

Yüzeyine uygulandığında elektrik enerjisini ısıya dönüştüren bu yenilikçi sistem, evlerden seralara, bahçelere kadar birçok alanda etkili bir ısınma sağlıyor. Her türlü yüzeye kolayca uygulanabilen bu çözüm, ekonomik, çevreci ve doğal bir ısınma yöntemi sunuyor.

Boyanın birçok yüzeyde kullanmaya uygun olduğunu belirten girişimci Gamze Vural, “İnsanlar kömürden sıkılmıştı. Biz de bu yönde ilerledik. Sistemimiz daha çok doğalgazın olmadığı yüzeylerde ısı boyamızı sürüldüğü yüzeye elektrik enerjisi verdiği zaman ısıya dönüştüren bir boyadır. Yani bununla bağ evleriniz, seralarınız, bahçeleriniz, aklınıza gelen her yerde boyayı sürüp, elektrik vererek ısınma sağlayabiliyorsunuz. Doğal gazlı evlerde de kullanılabiliyor. Mesela doğal gazın ulaşamadığı en son odalar soğuk oluyor, ulaşamadığı derken. Bu boya oralarda son peteğinize takviye amaçlı sürülebilir. Mevcut peteklerimize de bu sistemi uygulayabiliyoruz. Yeni bir petek almanıza gerek yok. En ekonomik ısınma sistemidir diyoruz. Elektrik enerjisiyle ısınma sağlıyor ve düşük watta tüketim sağlıyor. Ekonomiktir, çevrecidir ve doğal kurulumdur. Sadece peteklerde değil laminant altında, fayans altında, patlatma taş gibi birçok yüzeyde olabiliyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN