Bulgarların Edirne'de ucuzluk kuyruğu: 'Türkiye'den çok memnunuz'

Bulgarların Edirne'de ucuzluk kuyruğu: 'Türkiye'den çok memnunuz'

Bulgar levasının Türk lirası karşısında değer kazanmasıyla Bulgar turistler Edirne'ye adeta akın etti. Peynirden ekmeğe tüm ihtiyaçlarını karşılayan turistler, bavullarını ve bagajlarını doldurarak ülkelerine geri döndü. Turistlerden Lutte Ayşe, “Her şey var, her şey ucuz. Türkiye’den çok memnunuz." dedi.

Dövizdeki leva kurunun artmasıyla birlikte Bulgar turistler sabahın erken saatlerinden itibaren alışveriş için Edirne’ye gelmeye başladı. Turistler, gıdadan mobilyaya kadar olan birçok ihtiyaçlarını kentteki esnaftan karşıladı. Çuvallar ve kolilerle alışveriş yapan turistler, aldıklarını taşımakta zorlandı. Yaşanan yoğunluktan dolayı kentteki otoparklarda yer kalmadı. Araçları ve tur otobüsleri ile gelen turistler alışverişlerini tamamladıktan sonra Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarından ülkelerine geri gittiler.

4808792.jpg

"HER ŞEY ÇOK UCUZ"

Edirne’de her şeyin ucuz olduğunu söyleyen Lutte Ayşe, birçok ihtiyacını karşıladığını belirterek, “Her şey var, her şey çok ucuz. Baklava, çamaşır, yemek takımı aldık. Türkiye’den çok memnunuz. Bulgar parası Türk parası karşısında değerli olduğu için alışverişlerimiz çok hesaplı oluyor” dedi.

4808803.jpg

"TURİSTLERİN KIYMETİNİ BİLELİM"

Edirne’de turizm işletmecisi Ömer Tuzcu, “Giyim, ve tatlı revaçta. Onlar geldikçe biz mutlu oluyoruz. Bu işin sürekliliği ülkemize döviz kazandırmak açısından çok önemli, kıymetini bilelim” şeklinde uyarıda bulundu.

zlem.jpg

"FİYATLARDAN MEMNUNUZ"

Edirne’de alışveriş yapmanın hesaplı olduğunu söyleyen Mustafa Alim, “Peyniri, yoğurdu her şeyi buradan aldık. Edirne’deki fiyatlardan memnunuz” diye konuştu.

4808798.jpg

"TÜM ESNAFIN YÜZÜ GÜLÜYOR"

Bostan Pazarı esnafından Metin Doğan, “Gelen turistler peynir, zeytin gibi temel ihtiyaçlarını alıyorlar. Ekmek fırınının bile günlük satışları yükseldi. Tüm esnafın yüzü gülüyor. Evlerinin bir hafta on günlük ihtiyaçlarını buradan temin ediyorlar. Gelen turistler buradan yaptıkları alışverişi Bulgaristan’da yapamayacaklarının farkında” ifadelerini kullandı.

4808802.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN